Konak Belediyesi Kimse Yok mu'nun iftar çadırını kaldırttı!

Konak Belediyesi Kimse Yok mu'nun iftar çadırını kaldırttı!.13116
  • Giriş : 14.09.2007 / 22:13:00
  • Güncelleme : 14.09.2007 / 22:17:42

İzmir Konak'ta kurulan iftar çadırı belediye tarafından kaldırıldı. Tepkiler büyüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir'in Konak ilçesinde Kimse Yok mu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Bahri Baba Parkı'nda kurulan iftar çadırının belediye tarafından kaldırıldı. Tepkiler büyüyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel, İzmir'in Konak ilçesinde Kimse Yok mu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Bahri Baba Parkı'nda kurulan iftar çadırının belediye tarafından kaldırılmasını büyük talihsizlik olarak nitelendirdi.

Göksel, Konak'ta her sene kurulan iftar çadırın bu sene Konak Belediyesi ekipleri tarafından kaldırıldığını kaydetti.

Çadırın tekrar kurulabilmesi için partililerin belediyeye müracaat ettiğini ancak bir sonuç alamadıklarını belirten Göksel, sözlerini şöyle sürdürdü:''Orada yardımseverlerin sunduğu bir imkanla ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayı boyunca sıcak yemek yeme fırsatı veriliyordu. Böyle bir etkinliğe karşı çıkılmasını büyük talihsizlik olarak nitelendiriyorum. Bugüne kadar gelenekselleşmiş bir uygulamayı kaldıran zihniyeti, İzmir halkının takdirine bırakmak istiyorum''

-AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİNİN PROTESTOSU-

Bu arada çadırın kaldırılmasına tepki gösteren AK Partili İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri, dernek üyelerine destek vermek amacıyla meclis toplantısından çıkarak, çadırın kaldırıldığı yerde oruçlarını simit, peynir, köfte ve ayran ile açtılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious