'Kongre'ye öğrenci alınması tam bir skandaldır'

'Kongre'ye öğrenci alınması tam bir skandaldır'.9649
  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı AK Parti Adıyaman İl Kongresi'ne lise öğrencilerinin götürülmesinin tam anlamıyla bir skandal olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yazılı bir açıklama yapan Zeki Sezer, önceki gün yapılan AK Parti Meclis Grubu toplantısına İtalya'da atletizim dalında birinci olan lise öğrencileri ve öğretmenlerinin alındığını ve Başbakan Erdoğan'ın öğrencilere hediye verdiğini hatırlattı.

Aradan iki gün geçtikten sonra AK Parti'nin yeni ve tehlikeli bir skandala imza atığını dile getiren Zeki Sezer, "AKP, siyasi istismar ve rant uğruna toplumun hücrelerine kadar ayrımcılık yaymakta bir sakınca görmediği gibi, bunu okullara kadar taşıyacak kadar da gözü kara davranmaktadır. Siyasetin ve devlet yönetiminin inceliklerinden habersiz olan Başbakan bilmelidir ki, bu yol, yol değildir. Okullara kadar sokulan siyaset ve ayrımcılık, toplumun huzur ve barışı için büyük tehlike oluşturur. Sağduyu ve sorumluluk, okula ve kişlaya siyaset sokmamayı gerektirir" şeklinde konuştu.

DSP Genel Başkanı Sezer, Başbakan Erdoğan'ın Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü hakkında soruşturma açmasını ve partisinin Adıyaman il yöneticilerinden bunun hesabını sorması gerektiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious