Konsolos'un Türkçe merakı!

  • Giriş : 18.08.2006 / 00:00:00

Amerikan Başkonsolosu Green, Diyarbakır'da boyacı çocukla Türkçe sohbet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başkonsolos Green, çıkışta boyacı çocukla Türkçe sohbet etti.
Eric Green, Yardımcısı William Tuttle ile birlikte çıktığı Güneydoğu turunun son durağı Diyarbakır'da resmi yetkililer ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüştü.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ni tanımak için yaptığı gezi kapsamında AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Green, Halkla İlişkiler Başkanı Muhammed Akar ve İl Sekreteri Şeref Aslan ile basına kapalı bir görüşme yaptı.

Yaklaşık bir saat süren görüşmeden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan ABD Adana 1. Başkonsolosu Eric Green, bölgeyi tanımak için bir çok kurumu ziyaret ettiğini söyledi.

Şırnak, Mardin ve Diyarbakır'da vali, belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüştüğünü dile getiren Green, bölgeye olan ilk gezisinde bölgeyi ve halk hakkında bilgi edindiğini belirtti.

Ziyaret sayesinde bölgeyle ilgili çok değerli bilgiler edindiğini de aktaran Başkonsolos Green, henüz öğrenmesi gereken çok şey olduğu için gezisi hakkında bir değerlendirme yapmayacağını kaydetti.

Konuşmasının ardından AK Parti İl Teşkilatı önünde bulunan çocuğa selam veren Başkonsolos Green, Türkçe hal-hatır sordu. Green, sohbeti sırasında boyacı olduğunu öğrendiği çocuğa "Ayakkabılarım temiz mi" diye sordu?

Diyarbakır'daki temaslarını bitiren ABD Adana 1. Başkonsolosu Eric Green ve Yardımcısı William Tuttle Adana'ya gitmek üzere kentten ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious