Kontör çalarken kameraya yakalandı

Kontör çalarken kameraya yakalandı.13643
  • Giriş : 18.12.2008 / 23:30:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 09:21:51

Sakarya'da bir markete müşteri gibi giren hırsız, işyeri sahibinin iyi niyetinden faydalanarak kasayı boşalttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Önce kolum sakat diyerek market çalışanından yardım istedi, sonra da onun dışarı çıkmasını fırsat bilip hırsızlık yaptı.

Markete müşteri gibi giren hırsız ilk önce işyeri sahibinden bir kaç gazete ve süt satın alıyor. Hırsız daha sonra kafasındaki planı eyleme dönüştürüyor. Kasa görevlisi Lütfü Ayaz'a, sağ kolunun sakat olduğunu ve marketin dışında bulunan cips paketlerinden istediğini söyleyerek dışarı çıkmasını sağlıyor.

Hırsız kısa bir süre sonra markete yeniden giriyor ve kasaya yöneliyor. Bir kaç defa kasa görevlisini kontrol eden hırsız, hızlı hareketlerle kasayı boşaltarak cep telefonu kontörlerini cebine doldurup marketten çıkıyor.

IFrame

Kasiyerin kasaya bakması ve olan biteni anlaması uzun sürmüyor. Ancak 2 bin 600 YTL değerindeki cep telefonu kontörleri için artık çok geç.

Güvenlik kamerasına takılan bu hırsızlık olayının bir benzeri de İstanbul'da yaşanmıştı.

Cep telefonu mağazasına gelen hırsız mağaza çalışanından bir bardak su istemiş ve bu arada onun yokluğunu fırsat bilip cep telefonlarını çantasına atarak hırsızlık yapmıştı.

İnsanların iyi niyetini kullanan bu iki hırsız kayıplara karıştı. Polis şimdi kaçarken arkalarında güvenlik kamerası kayıtlarını bırakan hırsızları arıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*