Kontör çetesinin ağına düşen ünlüler

Kontör çetesinin ağına düşen ünlüler.12432
  • Giriş : 19.01.2009 / 08:21:00

Kendilerini Ankara'da görevli polis şefleri olarak tanıtan kontör çetesinin çökertilmesinin ardından ilginç gerçek ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

"Cep telefonu hattınız teröristler tarafından kullanılıyor" yalanıyla vatandaşı 500 bin TL dolandıran çetenin hedefinde Yonca Evcimik ve Kadir Çelik gibi ünlülerin de olduğu ortaya çıktı...

"Klonlanmış cep telefonunuz Diyarbakır kırsalında PKK'lı teröristlerce kullanılıyor" ya da, "Bir Albay'ın eşine küfürlü mesajlar çekiliyor" diyerek 169 kişiyi 500 bin TL dolandıran çete, ünlü sanatçı Yonca Evcimik ile televizyoncu Kadir Çelik'i de dolandırmak istedi. Ancak ünlü sanatçılar dolandırıcıların oyununa gelmedi.

ROBİN HOOD BİLE MAĞDUR

Kontör çetesi, Gaziantep'in 'Robin Hood'u olarak bilinen ve 2006'da TBMM Üstün Hizmet Ödülü'nü alan 80 yaşındaki Mehmet Tekerlek'i bile 55 bin TL dolandırdı. Tekerlek'in, borç aldığı paralarla çeteye 55 bin TL'lik kontör yolladığı ortaya çıktı. Tekerlek, şimdi borç aldığı paraları ödemeye çalışıyor.

Çete üyelerinin bir köy evini dolandırıcılık üssü gibi kullandığı belirlendi. Çete liderleri Tahir A. ve Kemal K.'nın aralarında bulunduğu 6 kişi tutuklandı. Mahkeme 4 zanlıya ise 5'er bin TL adli para cezası ile adli kontrol cezası verdi. Çete üyelerinin aldıkları paraları kadınlarla yedikleri belirlendi.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*