Kontör dolandırıcıları yakalandı

Kontör dolandırıcıları yakalandı.15647
  • Giriş : 09.04.2008 / 17:18:00

Şanlıurfa'da kendilerini Savcı, Hakim Emniyet Müdürü olarak tanıtarak kontür dolandırıcılığı yaptığı tespit edilen 66 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son zamanlarda artan kontör dolandırıcılığı olayıyla ilgili suç duyurularının ardından başlatılan çalışmalarda, mağdur kişilerin büyük bölümünün Şanlıurfa'dan arandığını tespit edildi. Bunun üzerine harekete geçen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri, kontör şebekesine yönelik operasyon başlattı. Telefon numaralarının takip edilmesi ile belirlenen zanlılar, Şanlıurfa kent merkezinin yanı sıra, bazı ilçelerinde tek tek gözaltına alındı. Şu ana kadar 66 kişiyi gözaltına alan polisin operasyonlara devam ettiği, zanlılara ait ev ve işyerlerinde çok sayıda kontör kartı ve değişik GSM şirketlerine ait sim kartlar ele geçirildiği belirtildi.

Bazılarının binlerce YTL'lik kontör aktardığı şebeke üyelerinin bugüne kadar, aynı yöntemle aralarında siyasetçiler, bürokratlar, işadamları ve tanınmış simaların da bulunduğu binlerce kişiyi dolandırdıkları ileri sürüldü.

SORGULANMALARINA BAŞLANDI

Operasyon kapsamında kent merkezi ve ilçelerde gözaltına alınan zanlılar, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne getirildi. Sorgulanmalarına başlanan zanılların, ifadeleri doğrultusunda şebeke üyesi olduğu belirlenen bazı isimlere daha ulaşıldığı belirlendi. Devam eden operasyon kapsamında gözaltı sayısının artabileceği ifade edilirken, sorgulaması süren zanlıların yarın Adliye'ye sevk edilmesi bekleniyor.
Polis kaynakları gözaltı sayısının 100'den fazla olabileceğini belirttiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious