Kontör dolandırıcılarının yeni yöntemi!

Kontör dolandırıcılarının yeni yöntemi!.10337
  • Giriş : 04.05.2009 / 03:00:00
  • Güncelleme : 03.05.2009 / 23:53:53

Kontör dolandırıcıları yeni bir yöntem buldular. Bu kez Ergenekon'u kullanıyorlar. Herkes de numarayı yiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kontör dolandırıcılarının tuzaklarında kullandığı yeni yöntem, `Ergenekon' adıyla bilinen soruşturma oldu. İzmir'de 69 yaşındaki Mehmet Büyükkaan, bu yöntemle arayan kişiye inanıp, kendisine verdiği telefon numaralarına 533 TL değerinde kontör gönderdiğini, daha sonra yaptığı araştırmada dolandırıldığını anladığını söyledi.

TELEFONUNUZ ERGENEKON ÜYELERİNCE KOPYALANMIŞ

Çeşitli numaralardan vatandaşları arayarak, "Albay'ın eşine tacizde bulunmuşsunuz", "Savcı'yı tehdit etmişsiniz" gibi bahanelerle kontör isteyen dolandırıcılar, son günlerde, `Ergenekon' adıyla bilinen soruşturmayı kastederek, "Ergenekon terör örgütü üyelerince telefonunuz kopyalanmış" diye korkutarak emellerine ulaşmaya başladı.

KONTÖR GÖNDERİN SORUNU HALLEDELİM

Yeni yeni kullanılmaya başlayan bu yöntemin kurbanlarından biri de İzmir'deki Atatürk Mahallesi'nde oturan 69 yaşındaki Mehmet Büyükkaan oldu. Dün, saat 08.00 sıralarında karakola giden Büyükkaan, evde otururken, telefonunun çaldığını, açtığında tanımadığı kişinin, "Ergenekon terör örgütü üyelerince telefonunuz kopyalanmış. Kötü amaçlarla kullanılabilir. Sorunun giderilmesi için kontör gönderin" dediğini anlattı.

Büyükkaan, kişinin söylediklerine inanıp, kendisine verdiği telefon numaralarına 533 TL değerinde kontör gönderdiğini, daha sonra yaptığı araştırmada dolandırıldığını anladığını söyledi. Büyükkaan'ın şikayeti üzerine harekete geçen polis, dolandıran kişi veya kişilerin bulunması için geniş çaplı araştırma başlattı.

EMNİYET UYARDI

Kontör dolandırıcılarının, kamuoyunun gündemindeki olaylara göre, masum insanları tuzaklarına düşürmesi akıllara durgunluk verdi. Emniyet yetkilileri, farklı yöntemlerle bugüne kadar çok sayıda kişinin dolandırıldığını, son günlerdeki olayların kullanılarak insanlar üzerinde inandırıcılık etkisi sağlanmaya çalışıldığını bildirdi.

Yetkililer, bu amaçla arayan kişilere güvenilmemesi hemen kendilerini arayan telefon numaralarını polise bildirmeleri gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*