Kontör hırsızlarına dikkat edin!

Kontör hırsızlarına dikkat edin!.17458
  • Giriş : 02.12.2007 / 06:12:00
  • Güncelleme : 02.12.2007 / 02:16:19

Kırıkkale Emniyet Müdürü Salim Akça, çeşitli kurumlarda müdürlük yapan ve ilde tanınan esnafların adını kullanan kontör hırsız ya da hırsızlarının piyasa bulunduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kontör hırsızlarına karşı uyanık olunması gerektiğini hatırlatan Emniyet Müdürü Akça, dolandırıcıların kaymakamların, emniyet müdürlerinin, savcıların ve rütbeli askerin adını kullanarak, insanları kandırdığını, ne olursa olsun kontör talep edilen insanlara istediklerini vermemelerini belirtti.

Müdür Akçay, hırsızların insanları dolandırılışını şu şekilde anlattı: "Yetkili bir kişi gibi, lokantayı arayan ve sipariş veren şahıs, 'Gelirken bana bir kontör al' der. Parasını ise yemekle birlikte vereceğini söyler. Aradan fazla zaman geçmeden hırsız işletmeyi arayarak, 'Kusura bakma acil işim çıktı. Kontör şifresini bana yazdır. Ben sonra parasını veririm" der. Bunun üzerine işletme sahibi aldığı kontörün şifresini söyler. Kontör parasını almaya giden işletme sahibi dolandırıldığını anlar."

Dolandırıcıların direk kontör bayilerini de aradığını açıklayan Müdür Akça, sözlerine şu şekilde devam etti: "Kontör bayiini arayan ve kendini doktor olarak tanıtan dolandırıcı,

'Karşıda bulunan eczaneye kontör kartı bırak, ben oradan alıp parasını bırakırım'. Ardından eczaneyi arayan dolandırıcı, 'Bana kontör bırakacaklar, ben sizden alırım' der. Kontör bırakıldıktan sonra dolandırıcı tekrar eczaneyi arayarak, 'Benim acil işim çıktı. Benim kontörüm bitti. Sana zahmet şifreyi bana söyle' der. Eczacı kontör kartı şifresini dolandırıcıya söyler."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious