"Kontörüm yoktu arayamadım oğlum"

  • Giriş : 06.03.2008 / 11:55:00

Kar üzerinde yemek hazırlayan fotoğrafı ailesinin yüreğine su serpti..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ordu'nun İkizce ilçesi Kışla Mahallesi'nde oturan Kışla ailesinin 9 çocuğundan üçüncüsü olan Mahmut Kışla vatani görevini Şırnak'ta yaparken K.Irak'a yapılan kara harekatında oda diğer Mehmetçikler ile birlikte PKK'ya ağır darbeler indirerek gururla geri döndüler.

Genelkurmay'ın yapılan bu operasyonla ilgili olarak basına verdiği görüntülerde oğlunu televizyonda öğle haberlerinde resminden tanıyan annesi Ayşe Kışla (43), "Keşke telefonumda kontörüm olsa da seni televizyonda gördük desem diye aklımdan geçirdim; fakat kontörüm olmadığı için oğluma bir merhaba bile diyemedim" dedi.

Sınır ötesi harekata katılan askerler arasında bulunan er Mahmut Kışla, İkizce ilçesinde yaşayan Kışla ailesi için gurur kaynağı oldu. Anne Ayşe Kışla, 7 aylık asker oğlunun 3-5 akşam arayla kendilerini arayarak hasret giderdiklerini belirterek, harekat süresince kendisiyle hiç konuşamadıklarından dolayı gözlerine uyku girmediğini, oğlunun yanı sıra tüm askerleri düşünüp onlar için dua ettiklerini söyledi. Anne Kışla, "Evimize sabit telefon bağlatmadık. Vergileri bize göre yüksek olduğundan İstanbul'da fırın işçisi olan oğlum, bana, hem de kocama kontörlü cep telefonu gönderdi. Onunla oğlumu arıyoruz. Bizi aramasını söyleyip kapatıyoruz. O da müsait olduğunda bizi arıyor. Ancak operasyon süresince hiç konuşamamıştık. Döndükten hemen sonra beni aradı. İyi olduğunu ve kendisini merak etmememiz gerektiğini söyledi. O an benim hayatımın en güzel günlerinden biriydi" diye konuştu.

Baba Mustafa Kışla (53) ise, "Her Türk evladı gibi benim oğlum da askerlik yapacaktır. Bu uğurda şehit olmakta var, sağ salim geri dönmekte. Allah tüm askerlerimize kuvvet versin" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious