Konuşmak için erken!

  • Giriş : 24.12.2006 / 00:00:00

Gül, cumhurbaşkanlığı seçimini konuşmak için erken dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, "2007 yılının kayıp bir yıl olmayacağını" belirterek, "gelecek dönemde tek başına iktidar olacaklarına inandıklarını" kaydetti. Gül, cumhurbaşkanlığı seçimi konusundaki görüşlerini, seçim tarihi yaklaşınca açıklayacağını söyledi. Gül, Türkmenistan'a gelirken uçakta basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. "2007'nin kesinlikle kayıp bir yıl olmayacağını" kaydeden Gül, şunları belirtti:

"Hükümetimiz doğrular neyse bu doğruları daha azimle yapmaya devam edecektir. Daha kararlı şekilde doğru olanı yapacağız. Çok popülist olmamız gereken konularda bile popülist olmadık, doğruyu yaptık. Bu konuda doğrulara kendisini kenetlemiş olan bir hükümetin, 2007 yılını feda edeceğini kimse aklının ucundan bile geçirmesin. İnanıyoruz ki gelecek dönemde Türkiye'de tek başına iktidar olacağız."

TARTIŞMALAR SARSICI OLMAZ

Cumhurbaşkanının Meclis'in içinden mi dışından mı seçilmesini istediğinin sorulması üzerine Gül, "Bu konuda ben fazla görüş ifade etmek istemiyorum. Şu anda bu tartışmaların içine girersek, biz, enerjimizi buna vermeye başlarız ve diğer yapacağımız işlerden kendimizi alıkoyarız. Benim açımdan kural bellidir. Türkiye demokrasisi önceki yıllara göre çok daha kuvvetlidir. Her şey şeffaftır. Biraz daha yaklaşsın o zaman kendi görüşlerimi açıklayacağım. Ben doğrusu, Meclis içinden çıkmasını çok daha doğru bulurum, ama bu Meclis'in dışından da olmaz anlamına gelmez" diye konuştu.

Gül, "Tartışmalar doğaldır, ama bunlar Türkiye'yi sarsacak tartışmalar kesinlikle olmayacaktır" dedi.

Mesajları 'yazılı' istedi

TÜSİAD toplantısının faydalı geçtiğini belirten Gül, iş dünyasının mesajlar verdiğini, kendisinin de bu mesajlardan bazılarını yazılı istediğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious