Konuştuğum her şeyin arkasındayım!

  • Giriş : 21.10.2006 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, terör örgütü PKK için sarf ettiği "Dağda silahla gezeceğinize düz ovada siyaset yapın" sözlerinin arkasında olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

'Kapasiteleri yetmez'

Gaziantep'te dün Ticaret Odası'nda düzenlendiği toplantının ardından DYP İl Başkanlığı'nın verdiği iftar yemeğine katılan Ağar, bir konuşma yaptı. "Ben tesadüflerin içinden gelmiyorum. Ben başkaları gibi buzun üstüne yazı yazarak değil, milletin gönlüne harf harf isim yazarak geliyorum" diyen Ağar, nerede ne konuştuğunu, ne söylediğini bildiğini kaydetti.
Birilerinin kapasitesinin bunu anlamaya yetmeyebileceğini, ancak milletin böyle bir problemi olmadığını dile getiren Ağar, İl Başkanı Sermet Atay'ın, "Genel Başkan'ımızın sözleri basında çarpıtıldı" demesi üzerine, sözlerinin arkasında olduğunu ifade etti. Ağar şöyle konuştu:
"Benim kimsenin tercümesine ihtiyacım yok. Konuştuğum her şeyi biliyorum ve sonuna kadar arkasındayım. Meselem; önce silahsızlandırmayı başarmaktır. Bu ülkede asker ve polis haricinde hiç kimsede silah taşınmayacak hale getirmektir. Terör örgütünü devamlı olarak yukarıda besleyen altyapının aşağıdaki önünü kesmektir. Benim meselem milyonlarca ananın babanın yürekleri dağlayan feryatlarıdır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious