Konuşursa 100 bin dolar verecek

  • Giriş : 27.09.2006 / 00:00:00

Hande Ataizi, "Sev Kardeşim" dizisinin kadrosundan çıkartıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kariyerinde yaşadığı durgunluk döneminin ardından aniden yükselişe geçen Hande Ataizi'nin iş hayatı üzerinde şu sıralar yine kara bulutlar dolaşıyor. Ünlü oyuncu arka arkaya önce "Sev Kardeşim" dizisindeki rolünden oldu, ardından da "Pişşti" programındaki yerini Ajda Pekkan'a kaptırdı.

25 milyara çıkarın

Kanal D'nin reyting rekorları kıran dizisi "Sev Kardeşim"deki kaymakam rolüyle çıkışa geçen Hande Ataizi'nin planları altüst oldu. İddiaya göre Ataizi, dizinin yeni bölümlerinde rol almak için bölüm başı ücretinin 25 milyara çıkarılmasını istedi. Ancak Ataizi'nin bu isteği, yapımcı firma tarafından reddedildi ve anlaşma feshedildi. Konu hakkında konuşan yapımcı Osman Yağmurdereli, "Doğru, Hande diziden ayrıldı ama bütçede anlaşamadığımız için ayrılmak istemesi gibi bir durum söz konusu değil" dedi.

2 proje daha iptal

Hande Ataizi'nin, Cem Davran'la birlikte sunduğu "Bunu Yayında Söyle" adlı program da, reyting alamadığı gerekçesiyle rafa kaldırıldı. Tüm bu sorunlarla uğraşan Ataizi, "Pişşti"deki sunuculuk görevini de Ajda Pekkan'a kaptırdı. "Pişşti" için bölüm başı 25 milyar istediği öğrenilen Ataizi'ye yapımcı firma red yanıtı verdi. Ataizi yerine Pekkan'la çalışan "Pişşti"nin yapımcısı Abdullah Oğuz, "Aramızda para pazarlığı bittikten sonra kendisine açtığımız davayı geri almamızı isteyince kendisiyle çalışmama kararı aldık" dedi.

Üç projesi birden biten Hande Ataizi, geçmiş yıllarda da benzer haberlerle gazete manşetlerini süslemişti.

Kanal D'de yayınlanan "Sev Kardeşim" dizisindeki kaymakam rolüyle çıkışa geçen Hande Ataizi'nin planları altüst oldu. Bu sezon Cem Davran'la "Bunu Yayında Söyle" adlı programa başlayan, aynı günlerde de "Pişşti" ekibine katılma hazırlıkları yapan oyuncu, birbiri ardına işlerini kaybediyor. Önce "Sev Kardeşim"in kadrosundan çıkarılan Ataizi, ardından da "Pişşti" ile yollarını ayırdı. Söz konusu iki projenin yapımcıları Osman Yağmurdereli ile Abdullah Oğuz ise yaşananları Kelebek'e anlattı.

Konuşursa 100 bin dolar ödemek zorunda kalacak

Geçen sezon yayınlanmaya başlanan "Sev Kardeşim"in yapımcısı Osman Yağmurdereli, Hande Ataizi ile yollarını ayırdıklarını doğruladı. Yağmurdereli, konuyla ilgili şunları söyledi: "Doğru, Hande diziden ayrıldı. Ama bütçede anlaşamadığımız için ayrılmak istemesi gibi bir durum söz konusu değil. Ayrıca Hande bizimle çalışmayı çok istiyordu. Maalesef ikimiz bazı konularda anlaşamadık. Anlaşmazlığımızın iddia edildiği gibi parayla pulla hiç alakası yok. Detaylara giremem. Çünkü birbirimiz hakkında beyanatta bulunmayacağımıza dair bir anlaşma yaptık. Anlaşmayı bozan 100 bin dolar ödeyecek. O yüzden Hande gibi ben de susacağım."

"Davayı geri al" deyince çalışmaktan vazgeçtik

"Pişşti" programının yapımcısı Abdullah Oğuz da Hande Ataizi ile anlaşamama sebebini şöyle açıkladı: "Aramızdaki bir sözleşmeyi ihlalinden dolayı iki yıl önce Hande Hanım'a açtığımız bir dava bulunuyor. Dostluğumuz devam ettiği ve her zaman kendisiyle çalışabileceğimiz için, buna rağmen 'Pişşti' programında yer alması için teklif götürdük. Kendisi de bu programda yer almayı çok arzu etti. Fakat tüm para pazarlığı bittikten sonra kendisine açtığımız davayı geri almamızı isteyince kendisiyle çalışmama kararı aldık. Aramızda herhangi bir küslük bulunmamaktadır. Birbirimizi çok severiz ve kendisi her zaman çalışabileceğim bir sanatçı dostumdur. Nitekim kendisi yine bizim yapımcısı olduğumuz ‘Reha Muhtar Televizyonu’ programımızın ilk bölümüne konuk olmuştur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious