Konya-Ankara arası kısalıyor!

  • Giriş : 08.07.2006 / 00:00:00

Bakan Binali Yıldırım, ’Konya-Ankara arası mesafe 170 dakikaya düşecek’ dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Karaman PTT Bank’ın açılışına katılarak, PTT Bankların 4 bin noktadaki şubesi ile 2000–2001 yıllarındaki krizde kapanan Ziraat Bankalarının devlet ve millet üzerin de oluşturduğu yükü hafifleteceğini söyledi.

PTT Genel Müdürü Osman Turan ile PTT Bank Karaman Şubesinin açılışını yapan Binali Yıldırım Konya-Ankara Hızlı Tren projesi ile Konya-Ankara arası mesafenin 170 dakikaya düşeceğini söyledi. 2008 yılı sonunda Konya-Karaman arası mesafenin 40 dakikaya ineceği müjdesini veren Bakan Yıldırım, Karaman’a bu yıl Fen Edebiyat Fakültesinin açılacağını duyurdu.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım şunları söyledi: “PTT 2002 yılında zarar ediyordu. 2005 yılında ise 160 trilyon kâra geçti. Bunu azalan 5 bin personelimize rağmen başardık. PTT’yi daha önce 1 günde 3 milyon insan ziyaret ediyordu, şimdi bu rakam artarak 15 milyonlara kadar ulaştı, artmaya da devam edecek.”

3 Kasım Genel seçimden sonra ulaştırma ve haber ağında bir devrim yaşandığını vurgulayan Bakan Yıldırım, Konya-Ankara Hızlı Tren projesi sayesinden Konya-Ankara yol aralığının 170 dakika gibi kısa bir zamanda aşılabileceğini belirtti.

Konuşması sırasında Üniversite sözü bekleyen Karamanlıların yüreğine su serpen bir açıklama yapan Ulaştırma Bakanı Yıldırım; “Şartlar uygun hale getirildiği takdirde Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi ikinci gruptaki açılacak üniversitelerle birlikte açılacak. Karaman’a üniversite açılması için çalışmalara devam ediliyor. Fen Edebiyat Fakültesi bu sene açılacak.” dedi.

Kayıt dışı cep telefonlarının önlenmeye çalışıldığına da değinen Bakan Yıldırım, kayıt altına alınmayan cep telefonlarının birçoğunun kayıt altına alındığını duyurdu.

PTT Genel Müdürü Osman Turan ise PTT Bank’ın kırsal kesimlerdeki halkın ayağına hizmet götürdüğünü kaydederek, Anadolu’nun en ücra köşelerine kadar hizmet götürmekte kararlı olduklarını ifade etti.

Karaman PTT Bank’ın açılışını Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın kestiği yaş pasta ile kutlayan protokol, sıcakta konuşmalarını dinleyen çocuklara da pasta ikram etmeyi unutmadılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious