Konya Çimento üretimi durdurdu

  • Giriş : 08.03.2007 / 00:00:00

Konya Çimento klinker üretim hatlarında bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle üretimine ara verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konya Çimento Sanayi'den İMKB'ye gönderilen açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yıl da önceden yapılan program kapsamında, 1'inci ve 2'inci klinker üretim hatlarında bakım ve onarım çalışmalarının başladığı bildirildi. Açıklamada, söz konusu çalışmaların 14-24 Şubat 2007 tarihlerinde başladığı kaydedildi.

Bakım ve onarım çalışmaları kapsamında üretim hatlarında kısa süreli duruşların yaşandığı kaydedilen açıklamada, çalışmaların tamamlanmasının ardından döner fırınların tekrar devreye alınacağı ifade edildi.

Çalışmalar nedeniyle yaşanan kısa üretim duruşlarının, hiçbir şekilde yıllık üretim ve satış faaliyetlerini olumsuz etkilemediği belirtilen açıklamada, tam tersine üretim ve satışların daha yoğun olduğu yaz aylarındaki muhtemel duruşları engellediği için faaliyetleri olumlu etkilediğine işaret edildi.

Bu duruşlarla ilgili olarak basında "Üretimin durduğu ve fabrikanın kapatıldığı" yönünde haberlerin yer aldığı hatırlatılan açıklamada, "Dolayısıyla başta ortaklarımız ve yatırımcılarımız olmak üzere tüm kamuoyunun bu tip haberlere itibar etmemeleri" gerektiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious