Konya'da 63 umre ödüllü Sonsuz Nur sınavı heyecanı

Konya'da 63 umre ödüllü Sonsuz Nur sınavı heyecanı.10551
  • Giriş : 02.04.2012 / 14:48:07

Konya'da bir ay sürecek Kutlu Doğum Programı, 63 umre, 33 tablet pc ve 475 sürpriz armağandan oluşan toplam 571 hediyenin verileceği 'Sonsuz Nura Yolculuk Sınavı' ile taçlandırılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Konya'da bir ay sürecek Kutlu Doğum Programı, 63 umre, 33 tablet pc ve 475 sürpriz armağandan oluşan toplam 571 hediyenin verileceği 'Sonsuz Nura Yolculuk Sınavı' ile taçlandırılacak.

        Türkiye'de ilk defa Konya'da düzenlenen bir aylık Kutlu Doğum anma-kutlama programının sponsor ve organizatörü Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği (AKTİSAD) Başkanı Soner Cesur, 'Sonsuzu Nur'a Yolculuk' sınavına Konya ve ilçelerinde yaşayan herkesin katılabileceğini söyledi. Sınavda başarılı olacak vatandaşların, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sas) doğduğu yılı remzen 571 hediye ile ödüllendirileceğini belirten Cesur, yarışmada derceye girecek vatandaşların da Peygamberimiz'in (sas) hayatını remzen 63 umre ile ödüllendirileceğini ifade etti.

        Başkan Cesur'un verdiği bilgilere göre; ilköğretim 5, 6, 7 ve 8. sınıflar ile 14 yaş ve üstü şeklinde iki kategoriye ayrılan sınav, 20 Mayıs 2012 tarihinde Konya'daki Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda gerçekleştirilecek.

        'Sonsuz Nura Yolculuk Sınavı'yla ilgili başvuru şartlarının 'www.sonsuznuruanlamak.com.tr' adlı internet sitesinden öğrenilebileceğini söyleyen AKTİSAD Başkanı Soner Cesur, "Sınava katılacak vatandaşlarımız Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın (sas) hayatı, kişiliği, kimliği, görevi hakkındaki bilgilerini yarıştıracak. Sınavda, Fethullah Gülen Hocaefendi'nin 5 kitaptan oluşan Sonsuz Nur adlı eserinden derlenen sorular yöneltilecek. Sonuçlar, 28 Mayıs 2012 tarihinde basın yayın organlarında ve 'www.sonsuznuruanlamak.com.tr' adlı internet adresinden yayınlanacak. Yarışma sınavının muhteşem ödülleri ise 22 Haziran 2012 tarihinde yapılacak Kutlu Doğum Ödül Programı'nda hak sahiplerine takdim edilecek." dedi.

        Sınava katılmak isteyenler 'www.sonsuznuruanlamak.com.tr' adlı internet adresinden 1 Mayıs 2012 saat 24.00'e kadar başvuru yapabilecek. İnternet erişimi olmayan vatandaşlar, Konya'daki NT mağazalarından ve GAYE-DER merkezinden başvuru yapabilecek.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious