Konya El Saka'yı arıyor!

Konya El Saka'yı arıyor!.8223
  • Giriş : 18.03.2008 / 12:32:00

Süper Lig, ilk yarının sonlarına doğru bazı sorunlar yüzünden kadro dışı bırakılan ve sözleşmesi feshedilen El Saka´nın gitmesinden sonra Konyaspor defansı kötü günler yaşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konyaspor 9 maçta sadece 1 galibiyet aldığı ikinci yarıda oldukça kötü günler geçiriyor. Hafta sonunda yapılan Fenerbahçe maçında kötü gidişe dur demek için sahaya çıkan ve Ceyhun’un golüyle umutlanan yeşil-beyazlılar, sahadan 4-1 gibi farklı yenilgi alarak üzgün ayrıldı.

Hafta sonundaki maçtan Fenerbahçe ve Konyaspor, gol konusundaki unvanlarını koruyarak çıktı. Fenerbahçe attığı 4 golle 56 gole ulaşarak, en fazla gol atan takım unvanını, Konyaspor da yediği 4 golle ulaştığı 53 golle kalesinden en fazla gol gören takım unvanını korudu.

Konyaspor’un özellikle ikinci yarıda fazla gol yemesi ve farklı yenilgiler almasında defans hataları ön plana çıkıyor. İlk yarıda 27 gol yiyen Konyaspor, ikinci yarının 9 haftasında kalesinde 26 gol görürken, gol yeme konusunda adeta rekora koşuyor.

Yeşil-beyazlılar, ilk yarının sonlarına doğru teknik direktör Ünal Karaman tarafından kadro dışı bırakılan ve sözleşmesi feshedilen El Saka’yı arar hale geldi. El Saka, gittikten sonra Konyaspor’da defans zafiyeti arttı, rakibe önemli pozisyonlar vermeye başladı.

Konyaspor, gitmek istemediği halde zorla gönderilen kaleci Özden’i de arıyor. Yeni transfer Damir Kahriman’dan yeterli verimi alamayan yeşil-beyazlılar, kalan 8 maçta aynı hatalar yüzünden yenilgi almak istemiyor.

Konyaspor’un yeni basın sözcüsü Güven Öten, oyuncuların moral bozukluğundan öte özgüven sorunu yaşadığını söyledi. İlk yarıda da benzer durum yaşadıklarını ifade eden Öten, "Ancak bu kadar panik yoktu çünkü telafisi düşünülüyordu. İkinci yarıda kalan 8 maçtan en iyi sonuçla ayrılıp sezonu en iyi noktada bitireceğiz. Bundan sonra denk güçlerle mücadele edeceğiz. Yönetim, futbolcular ve taraftarlar olarak hepimiz kötü gidişin duracağına inanıyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious