Konya polisi 5 yıl önce işlenen cinayeti aydınlattı

Konya polisi 5 yıl önce işlenen cinayeti aydınlattı.9613
  • Giriş : 10.04.2008 / 09:32:00
  • Güncelleme : 10.04.2008 / 09:54:46

Faili meçhul cinayet bırakmayan Konya Asayiş Şube Müdürlüğü'den başarılı bir operasyon daha.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

KONYA’DA 2003’de bir çocuk annesi Şule takma adlı hayat kadını Songül Tekeli evinde çıplak vaziyette boğularak öldürülmüş ve paraları gasp edilmiş halde bulundu. Yüzlerce kişinin ifadesine başvuran polis, esrarengiz cinayeti çözemedi.

57 KİŞİYE TAKİP

2004’DE göreve gelen ve şuana kadar faili meçhul cinayet bırakmayan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri (CSI), Tekeli’nin dosyasını yeniden ele aldı. Hayat kadınının üzerinden alınan spermler, 30 şüphelinin kan örnekleriyle DNA testine gönderildi. Özel bir ekip ise 200 kişinin ifadesini aldı. 57’ye düşen şüphelilere yakın takip devam ederken Emniyet Müdürü Salih Tuzcu, ‘10 yıl içindeki bütün faili meçhul cinayetleri çözmeye çalışıyoruz. Şu anda ekibimiz bazı dosyaların üzerinde çalışıyor’ dedi. Bu açıklamadan sonra 57 kişinin arasındaki Fedayi Y. cep telefonunu kapatıp, 3 gün evden çıkmayınca şüpheleri üzerine çekti. Yakın takibi hissettirmeye başlayan ekipler zanlının kişilik bilgisi hakkında bilgi topladı.

GENÇLİK HATASI

Fedayi Y., Asayiş Şube Müdürü Ercan Taştekin’in talimatıyla Cinayet Büro Amiri Ertuğrul Güler tarafından hasta babasıyla, oğlu etkilenmesin diye işyerinde gözaltına alındı. Fedayi Y. ‘Gençlik hatasıydı. 5 yıldır uyuyamıyorum. 30 YTL’ye bir saatliğine anlaştık. Bir kez birlikte olduk, beni göndermek istedi. Bir sopa çıkartarak sırtıma vurmaya başladı, bende öldürüp kaçtım. Çok pişmanım’ diyerek suçunu itiraf etti.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious