Konya Şeker 83 milyon TL dağıttı

Konya Şeker 83 milyon TL dağıttı.17413
  • Giriş : 09.06.2009 / 08:19:00

Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, üretimde sürekliliği sağlamak için gerçekleştirdikleri ayni ve nakdi desteklerle üreticilerin yaşam şansı bulmalarına katkı verdiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Küresel krize rağmen üreticileri desteklemeye devam ettiklerini vurgulayan Konuk, mali krizle birlikte tarım sektöründe ortaya çıkan ekonomik yangının tüm Anadolu'ya yayılmasının önüne geçmek ve üreticilerin krizi hanelerinde hissetmemelerini sağlamak için bu kampanya döneminde üreticilere 83 milyon liralık ayni ve nakdi avans desteği verildiğini bildirdi.

Üreticilere verilen desteklerle ilgili açıklama yapan Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, “Üreticilere 2009-2010 yılı kampanya dönemi içerisinde 44 milyon lirası ayni, 14 milyon lirası motorin ve 25 milyon lirası de nakdi olmak üzere toplam 83 milyon liralık destek verildi.

Önümüzdeki günlerde de üreticilere olan destek krize rağmen artarak devam edecek. Üreticiler hiçbir zaman mağdur edilmeyecekler. Amacımız, üreticilerimizin krizi en az yarayla atlatması ve Konya Şeker'in krize rağmen verdiği ayni ve nakdi avans desteğini verimli ve rasyonel bir şekilde kullanarak berekete çevirmeleridir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*