Konya stadı doldu taştı

Konya stadı doldu taştı.18257
  • Giriş : 16.03.2008 / 15:28:00

Taraftarların yoğun ilgi gösterdiği Konyaspor-Fenerbahçe maçı öncesinde stat tamamen doldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Maç nedeniyle yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Büyükşehir Belediyesi Atatürk Stadı'nın içinde ve dışında yaklaşık 1400 polis görev yaptı. Stat önünde uzun kuyruklar oluşturan taraftarlar iki ayrı noktadan üzerleri aranarak içeri alındı.

Stada ilk olarak 12.30'da misafir takım Fenarbahçe giriş yaptı. Şampiyonlar Ligi'nde Fenerbahçe'ye tarihinde ilk kez çeyrek final sevinci yaşatan futbolculara, taraftarlar yoğun sevgi gösterisinde bulundu. Polisin güçlükle kontrol ettiği taraftarlar, futbolcuları alkışlayarak tezahüratta bulundular. Fenerbahçe'nin ardından ev sahibi ekip Konyaspor stada giriş yaptı.

Her iki takım da maçtan kısa süre önce sahaya çıkarak bir süre ısındı.

Fenerbahçe de kart cezalısı Kaleci Volkan'ın yanı sıra, sakat olan Roberto Carlos, Deniz, Can, Kemal, Gürhan ve İlhan kadroda yer almadı. Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Önder dışında Vestel Manisaspor maçındaki kadroyu bu maçta da sahaya sürdü. Zico, Önder'in yerine Gökhan Gönül'e ilk 11'de yer verdi.

Maç başlamadan kısa süre önce stat girişi önünde güvenlik görevlileri ile bazı basın mensupları arasında saha kenarına giriş konusunda kısa süreli tartışmalar yaşandı.

Konyasporlular Derneği maç öncesinde Fenerbahçeli yöneticiler ile bazı taraftarlara Ankara yolundaki bir restoranda Konya'nın geleneksel yemeklerinden etli pilav ikramı yaptı.

Güneşli bir havanın yaşandığı Konya'da maça yoğun ilgi gösteren Fenerbahçe ve Konyaspor taraftarları stadı karşılaşma başlamadan önce tamamen doldurdu. Maçı yaklaşık 3 bin Fenerbahçeli taraftar izledi.

Konyasporlu futbolcular, ''Gelecek nesiller için Konya sigarayı bırakıyor'' yazılı pankartla sahaya çıktı.

PAF takımları arasında yapılan maç ise 0-0 berabere tamamlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious