Konya ve Ankara'dan sonra bir vahşet haberi daha!

  • Giriş : 26.03.2008 / 21:08:00
  • Güncelleme : 26.03.2008 / 20:58:10

İstanbul'da da bir kadın sevgilisi ile bir olup kocasını öldürdükten sonra, kafasını kesip cesedini çöpe attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 19 Mart 2008 tarihinde Ümraniye Dudullu Göztepe Caddesi'ndeki bir çöp konteynerinde kafası olmayan bir erkek cesedi bulunması üzerine araştırma başlattı. Kafası bulunamayan cesedin üzerindeki pantolon ve diğer eşyadan yola çıkılarak gerçekleştirilen araştırma sonucunda, cesedin ''polise mukavemet'' suçundan hakkında daha önceden yasal işlem yapılan Süleyman Pınar'a (32) ait olduğu belirlendi.

Bu tespitin ardından ölen kişinin yakın çevresini incelemeye alan polis, konuşmaları ve hareketleri şüpheli görülen Süleyman Pınar'ın eşi Şenay Pınar'ı (29) gözaltına aldı.

Şubedeki ifadesinde cinayeti erkek arkadaşı Selahattin Melek'in (22) yardımıyla işlediğini itiraf ettiği ve bu sırada gözyaşlarını tutamadığı belirtilen Şenay Pınar'ın, kaçarak evlendiği eşi Süleyman Pınar'ın kendisini sürekli dövdüğünü öne sürdüğü öğrenildi.

Bu süreçte sığınacak birisini ararken tanıştığı Selahattin Melek ile aralarında duygusal ilişki başladığını söyleyen Şenay Pınar'ın, bir süre sonra bu kişi ile kocasından kurtulma planları yapmaya başladığını anlattığı belirtildi. Şenay Pınar'ın, olay günü Büyükçekmece'de buluştuğu erkek arkadaşı Selahattin Melek ile Esenyurt'ta bulunan evine gidip içeride uyuyan kocası Süleyman Pınar'ı kafasına LPG tüpü ile vurarak öldürdüklerini kabul ettiği bildirildi.

Selahattin Melek ile Antalya'dan çağırdığı arkadaşı Mustafa Erdinç'in (22), cinayet sonrası kimliğinin belirlenmemesi amacıyla öldürülen Süleyman Pınar'ın kafasını bıçakla keserek vücudundan ayırdıklarını söyleyen Şenay Pınar'ın, bu kişilerin eşinin kafa ve vücudunu da çöp poşetlerine koyup Ümraniye'deki ayrı ayrı çöp konteynerlerine attıklarını itiraf ettiği kaydedildi.

Polis, bu bilgiler doğrultusunda Selahattin Melek ve Mustafa Erdinç'i de kısa sürede yakaladı. Şubedeki işlemleri tamamlanan Şenay Pınar, Selahattin Melek ve Mustafa Erdinç, sevk edildikleri adliyede tutuklanarak cezaevine konuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious