Konya'da, 6. Doğalgaz fuarı açıldı!

Konya'da, 6. Doğalgaz fuarı açıldı!.9582
  • Giriş : 02.04.2009 / 16:19:00

Konya'da, 6. Doğalgaz, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Pompa, Vana, Tesisat, Yalıtım, Ekipman ve Malzemeleri Fuarı ve 6. Yapı Malzemeleri, Yapı Teknolojileri ve Dekorasyon fuarları açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Konya Valisi Osman Aydın, TÜYAP Konya Fuarcılık tarafından Konya Ticaret Odası (KTO) ve Konya Sanayi Odası (KSO) işbirliğiyle KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuarların açılışında, Konya'da 2009 yılında 20'yi aşkın fuar gerçekleştirilmesinin Konya açısından önemli olduğunu belirtti.

Tarım, sanayi, ticaret ve kültür şehri olan Konya'nın artık fuarlar şehri olarak anılmaya başlandığını ifade eden Aydın, ''Alıcı ve satıcıyı bir araya getiren fuarlar şehrin ekonomisine ve kültürüne önemli katkılar sağlamaktadır. Konya'da düzenlenen bu organizasyonların artarak devam etmesini diliyorum'' diye konuştu.

TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü İlhan Ersözlü de yapı ve doğal gaz sektörlerindeki tüm yeniliklerin, ürün ve hizmetlerin geniş bir yelpazede sergileneceği, yurt içi ve yurt dışından mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve konu ile ilgili profesyonellerin davetli olduğu fuarın verimli iş bağlantılarının kurulabileceği etkin bir ticari platform oluşturacağını söyledi.

Fuara 6 ülkeden 100 firma ve firma temsilcisinin katılığını dile getiren Ersözlü, ''Katılımcı firmalarımız bin 500'ün üzerindeki ürünü ziyaretçilere tanıtacak. Geçtiğimiz yıl 26 bin 762 ziyaretçisi ile sektörün en önemli buluşması haline gelen fuarlarımızın bu yıl da aynı hedefle gezileceğini umuyoruz'' dedi.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından Vali Aydın, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve diğer protokol üyeleri kurdeleyi keserek fuarların açılışını gerçekleştirdi.

Protokol üyeleri daha sonra fuarı gezerek firma yetkililerinden bilgi aldı.

Açılış törenine Mimarlar Odası Konya Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi, Makine Mühendisleri Konya Şubesi temsilcileri ve doğal gaz ile yapı sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda firma yöneticisi katıldı.

Fuarlar, 5 Nisan saat 18.00'e kadar gezilebilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*