Konya'da 12 gün kaybolan kişi bulundu

Konya'da 12 gün kaybolan kişi bulundu.6349
  • Giriş : 21.03.2009 / 21:08:00

Konya'da, 12 gün önce kayıp olduğu bildirilen kişi, jandarma ekiplerince boş bir arazide açlıktan ölmek üzereyken bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, Konya Jandarma Komutanlığı ekipleri, merkez Selçuklu ilçesi Tatköy Bataklık Yaylası'ndaki bir ahırda ceset olduğu ihbarını aldı.

Bunun üzerine olay yerine giden merkez Selçuklu ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ahırda kimseyi bulamayınca, jandarma iz takip köpeği ''Acun'' ile arazide arama yaptı. Yaklaşık 2 saat süren arama sonunda ekipler, yayladan geçen dere yatağında bir kişinin hareketsiz yattığını gördü.

Bulunan kişinin, 12 gün önce ailesi tarafından kayıp ihbarı yapılan Derviş Sökmen olduğu belirlendi.

Günlerce yemek yemediği ve su içmediği tahmin edilen Sökmen, ambulansla Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Bulunduğunda konuşmakta güçlük çektiği öğrenilen Sökmen'in, jandarma ekiplerinden ilk isteğinin su içmek olduğu öğrenildi.

Hastane yetkilileri, ayağında soğuktan dolayı morarmalar olan Sökmen'in vücudunda aşırı sıvı kaybı tespit edildiğini, tedavisinin sürdüğünü bildirdi.

Derviş Sökmen'in eşi Fatma Sökmen, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin 12 gün önce 'Camiye gidiyorum'' diyerek evden çıktığını, bir daha da dönmediğini söyledi.

Bugüne kadar eşi Derviş sökmen'i her yerde aradıklarını ancak bulamadıklarını dile getiren Fatma Sökmen, ''Eşim, evden kilometrelerce uzaklıkta bir arazide bulundu. Oraya nasıl gittiğini bilemiyorum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*