Konya'da 3 DTP'li daha gözaltında

Konya'da 3 DTP'li daha gözaltında.15826
  • Giriş : 13.05.2009 / 12:09:00

Konya'da polisin düzenlediği terör örgütü operasyonunda gözaltına alınan DTP İl Başkanı Ayfer Almaz'ın kızının da aralarında bulunduğu 3 kişi daha yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin eş zamanlı düzenlediği terör örgütü operasyonu devam ediyor.

Gözaltına alınan DTP İl Başkanı Ayfer Almaz'ın kızı E.A'nın da aralarında bulunduğu 3 kişinin daha yakalanmasıyla gözaltına alınan zanlı sayısı 15'e yükseldi.

Operasyon kapsamında DTP Konya İl Başkanlığı ile zanlıların evlerinde arama yapıldı.

Zanlıların, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması içerisinde oldukları, bazı şüphelilerin, yönlendirilen kişilerin terör örgütü PKK'nın dağ kadrosuna gönderilmesine yardımcı olduğu öne sürüldü.

Ayrıca, bazı üniversite öğrencilerine PKK terör örgütünün propagandasının yapıldığı belirtildi.

Gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.

Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK terör örgütünün propagandasını yaptığı ve üyesi olduğu öne sürülen bir grubun kentte yapılanma içerisinde olduğunu tespit etmiş, bu sabaha karşı Konya merkez ile birlikte İstanbul ve Antalya'da eş zamanlı düzenlenen operasyonda DTP Konya İl Başkanı Ayfer Almaz ile birlikte çoğu Selçuk Üniversitesi öğrencisi 12 kişiyi gözaltına alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*