Konya'da ATM hırsızı yakalandı

Konya'da ATM hırsızı yakalandı.8683
  • Giriş : 01.05.2008 / 23:28:00

Konya'nın Akşehir ilçesinde, ATM cihazında sıkışmasını sağladığı kredi kartlarını ele geçirerek para çektiği öne sürülen kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İddiaya göre, Yavuz G, 24 Ağustos Bulvarı'nda bir bankaya ait ATM cihazına, takılacak kredi kartlarının sıkışmasını sağlayacak plastik aparat taktı ve ATM'yi kullanacak vatandaşların gelmesini beklemeye başladı.

İşlem yapmak için ATM cihazına kredi kartını takan bir vatandaş, sıkışan kartını almaya çalışırken yanına yardım etme bahanesiyle yaklaşan şüpheli, kartın şifresini öğrendi.

Kart sahibinin, durumu banka yetkililerine haber vermeye gitmesini fırsat bilen Yavuz G, sıkışan kartı alarak olay yerinden kaçmaya başladı. Şüpheli, durumu fark ederek harekete geçen bankanın güvenlik görevlisi ve polisin ortaklaşa çalışması sonucu kısa sürede yakalandı.

Polisin yaklaşık 2 aydır takibi altında olduğu öğrenilen Yavuz G'nin, daha önce de aynı yöntemle bazı vatandaşlara ait banka kartlarını ele geçirerek para çektiğinin tespit edildiği öne sürüldü. Yavuz G, poliste ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious