Konya'da Bedüzzaman paneli düzenlendi

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Konya'da Bediüzzaman Said Nursi'nin ölümünün 46. yılı münasebetiyle 'Bediüzzaman'da peygamber sevgisi ve ahlak' konulu panel düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mevlana Kültür Merkezi'nde yapılan panele Bediüzzaman'ın yakın talebeleri, Prof.Dr. Gürbüz Aksoy, Yazar Vehbi Vakkasoğlu, Yazar Ali Çetinkaya, Yazar İslam Yaşar, şiirin güçlü seslerinden Dursun Ali Erzincanlı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Panelin açılışında seslendirdiği 'Asrı Saadet' isimli şiirini okuyan Dursun Erzincanlı salondakilere duygulu anlar yaşattı. Panel daha sonra sırayla katılımcıların konuşmalarıyla devam etti.

Panelin açılışında konuşan Mehmet Kutlular, bazı kesimlerin Müslümanlığa karşı en büyük tehlike olarak irticayı gösterdiklerini ileri sürdü. Kutlular, dinin olmadığı bir toplumda anarşinin türeyeceğini ifade etti. Toplum içindeki huzuru sağlayan temelin din olduğunu belirten Kutlular, İslam'ın insanlara Hazreti Muhammed'in ahlakını kazandırdığını dile getirdi. Dinin hayata tatbik edildiği taktirde sorunların kalmayacağını kaydeden Kutlular, "Eğer toplum olarak biz İslam'a sımsıkı sarılırsak toplum içinde hiçbir sorun kalmayacak. Dinin olmadığı yerde ise rüşvet cinayet gibi her türlü olumsuzluklar olacaktır. Yeryüzünde güzel ahlakla yaşayan melekten insanlar olmalıyız. Allah'ın da insanlardan isteği bu değil midir?Peygamberimiz bize bunu göstermiştir. Bediüzzaman da peygamberimizden sonra gelen ve onun temsilcisidir. Ve bize insan olmayı, kısacası Allah'a kul olmayı öğretiyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious