Konya'da bir minibüs, 2 ev kundaklandı

Konya'da bir minibüs, 2 ev kundaklandı.10242
  • Giriş : 13.05.2009 / 14:23:00

Konya'nın Karatay ilçesinde meydana gelen 3 ayrı olayda kimliği henüz tespit edilemeyen kişilerce kundaklanan bir minibüs ile 2 ev kullanılamaz hale geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre ilk olay, Konya'nın Karatay ilçesi Kerimdede Mahallesi'nde yaşandı. Haktan Karabacak'a (28) ait olduğu öğrenilen ve içinde kimsenin oturmadığı 2 katlı ahşap binada yangın başladı. Binada çıkan yangın itfaiye ekiplerince büyümeden söndürülürken, olayın kundaklama olduğu öğrenildi.

Diğer olay ise Karatay İlçesi Akçeşme Mahallesi'ndeki Yaşar Poyraz'a ait evde meydana geldi. Kundaklama sonucu çıktığı öğrenilen yangın, olay yerine gelen itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Bir diğer olay ise Üçler Mezarlığı arkasında meydana geldi. Mahir Çıbık'a (23) ait 07 BOM 46 plakalı minibüs yanmaya başladı. Arabasının yandığını gören Çıbık, kendi çabasıyla yangını söndürmeye çalışırken, mahalle sakinleri de itfaiye ve polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede geniş çaplı araştırma başlattı. İtfaiye ekipleri ise soğutma çalışması yaptı.

Kimse ile aralarında husumet bulunmadığını belirten Mahir Çıbık, suçluların bir an önce bulunmasını istediğini söyledi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*