Konya'da bomba paniği!

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

Konya'da 3 ayrı yerde şüpheli paket paniği yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fünye ile patlatılan şüpheli paketlerin içinden çamaşır ve bitkisel yağ çıktı.
Edinilen bilgiye göre, dün gece saat 00.00 sıralarında Merkez Karatay İlçesi Karaman Caddesi üzerinde, polise, birbirine 10 metre mesafede şüpheli çanta ve paket olduğu ihbarı verildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri ilk önce çevre güvenliğini alarak bomba uzmanının hazırlanmasını bekledi. Bomba uzmanı, şüpheli çantayı kontrol etti ve fünye yerleştirdi.

Fünyeyle patlatılan çantadan çamaşır, battaniye gibi malzemeler çıktı. Patlatılan çantanın 10 metre ilerisindeki paketi de kontrol eden bomba uzmanı, paketin açık olması nedeniyle patlatmaya gerek duymadan imha etti.

3. şüpheli paketin, merkez Selçuklu İlçesi Beyhekim Mahallesi Maraş İlköğretim Okulu'nun önünde bulunan otobüs durağında olduğu ihbarını alan polis, olay yerine geldi.

Polis yine çevre güvenliğini alırken, bomba uzmanı hazırlığını tamamladı ve şüpheli pakete bağladığı iple, paketi sıkıştırıldığı yerden aşağı düşürdü. Daha sonra bomba uzmanı, çantaya fünye takarak patlattı. Çantadan vücut bakımında kullanılan bitkisel yağ çıktı.

Artan terör olayları nedeniyle şüpheli paketlerin imha edilmesinde daha fazla titizlikle hareket edildiği gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious