Konya'da fuhuş operasyonu

Konya'da fuhuş operasyonu.30912
  • Giriş : 18.01.2008 / 14:41:00

Konya'da yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırdığı iddia edilen 6'sı kadın toplam 17 kişi düzenlenen operasyonla yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Operasyon kapsamında zorla fuhuş yaptırıldığı belirlenen Moldova, Rusya, Ukrayna, Gürcistan ve Azerbaycan gibi birçok ülkeden öğretmen, eczacı ve ticaretle uğraşan üniversite mezunu 20 kadının ise sınır dışı edildiği bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, gelen ihbarları değerlendiren Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Konya'daki fuhuş yaptırdığı iddia edilen kişileri takibe aldı.

Şehir merkezinde 190 polisin katıldığı operasyonda, Moldova, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan ve Ermenistan gibi yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırdığı belirlenen 3 ayrı çete, 6 ay boyunca piyangocu, simitçi, çiçekçi, taksici gibi kılıklara giren sivil ekipler tarafından izlendi.

Delilleri toplayan polis, operasyon için düğmeye bastı. Emniyet güçleri henüz yapılanma aşamasında olduğu belirlenen çete liderleri Azerbaycan uyruklu Habbat Guluyeva (30), Gürcistan uyruklu Marina Kaladze (43) ve Azerbaycan uyruklu Samira Süleymanova (30) ile bu çetelerle bağlantılı olduğu belirlenen 6'sı bayan toplam 17 kişiyi yakaladı.

İfadelerinde ''Çaresizlik'' nedeniyle fuhuş yapmak zorunda bırakıldıklarını dile getiren Moldova, Rusya, Ukrayna, Gürcistan ve Azerbaycan gibi birçok ülkeden öğretmen, eczacı, ve ticaretle uğraşan üniversite mezunu olduğu öğrenilen 20 kadın ise sağlık kontrollerinden geçirildikten sonra sınır dışı edildi. Sağlık kontrolünden geçirilen kadınlardan birinde frengi hastalığı tespit edildi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious