Konya'da güvercinlerin oteli var!

Konya'da güvercinlerin oteli var!.18080
  • Giriş : 06.04.2008 / 18:29:00
  • Güncelleme : 06.04.2008 / 18:33:19

Güvercinlerini barındıracak yerleri olmayan kuşseverler, hayvanlarını Güvercin Oteli'ne bırakıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Muzaffer Salcıoğlu'nun haberi

Şehir yaşamında hayvan besleme konusundaki imkanların kısıtlılığı, güvercin barınma evine olan ilgiyi artırıyor. Konya'da bir ay önce kurulan Güvercin Oteli'nde bulunan 9 farklı kafeste yaklaşık 100 güvercin konaklıyor.

Konya'da farklı güvercin nesillerinin devamı için hizmet veren Güvercin Kuşlarını Koruma Derneği, kuşlarını besleyecek mekan sorunu yaşayanlar için çözüm buldu. Derneğin bünyesinde kurulan Güvercin Oteli'nde ihtiyacı olanlar, aylık 30 YTL karşılığında kafes kiralayarak kuşlarını bırakabiliyor. Dernek çalışanları, güvercinlerin yemini suyunu veriyor, kafeslerin temizliğini de düzenli şekilde yapıyor. Konya'nın yerli güvercinleri Taklambaç ve Mardinli cinslerinin çok sayıda bulunduğu güvercin bakımevinde kuş alışverişi de yapılıyor. Güvercin Kuşlarını Koruma Derneği Başkanı Yakup Karataş, üyelerin derneğe gelerek saatlerce kuş muhabbetleri yaptıklarını anlatıyor. Her geçen gün güvercinseverlerin sayılarının arttığını kaydeden Karataş, derneğin 600 üyesi bulunduğunu söylüyor. Karataş, güvercin pansiyonundan elde edilen parayla derneğin ihtiyaçlarını karşıladıklarını ifade ediyor.

Müşterilerin beğenisine sunmak için kuşları kafeslerinden çıkararak sergilediklerini bildiren Karataş, güvercinlerin havada attıkları taklaların sayısına, renklerine ve türlerine göre fiyatlandırıldığını anlatıyor. Güvercin çiftlerinin fiyatları 15 ile 80 YTL arasında değişiyor.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious