Konya'da kıskançlık cinayeti!

  • Giriş : 08.06.2008 / 20:10:00
  • Güncelleme : 08.06.2008 / 19:11:44

17 yaşındaki erkek, birlikte yaşadığı 16 yaşındaki sevgilisini öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

KONYA’da 17 yaşındaki Ü.Ö., 2 aydır birlikte yaşadığı 16 yaşındaki sevgilisi R.A.’yı kıskançlık nedeniyle bıçaklayarak öldürdü. Ü.Ö.’nün olay sonrası polisi arayarak, “İmam nikahlı eşimi öldürdüm. Namusumu temizledim. Gelin beni alın” diyerek ihbarda bulunduğu belirtildi.

Olay, dün saat 24.00 sıralarında Meram İlçesi Küçükaymanas Mahallesi Arkıtan Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, beyaz eşya mağazasında çalışan Ü.Ö., birlikte yaşadığı R.A. ile kıskançlık nedeni ile tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Ü.Ö., mutfaktan aldığı ekmek bıçağı ile R.A.’yı vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdü. Psikolojik sorunları nedeni ile tedavi gördüğü belirtilen Ü.Ö., olaydan sonra polisi arayarak, “İmam nikahlı eşimi öldürdüm. Namusumu temizledim. Gelin beni alın” diyerek ihbarda bulundu.

‘GÖZÜ DIŞARDAYDI’

Olay yerine gelen polis ekipleri, Ü.Ö.’yü elinde ekmek bıçağı ile evde buldu. Gözaltına alınarak karakola götürülen Ü.Ö.’nün verdiği ilk ifadesinde, “Eşimin gözü dışardaydı” dediği belirtildi.

Olay sırasında evde bulunan zanlının annesi 47 yaşındaki Melehat Ö.'nün ifadesinde, “Ben o saatte uyuyordum. Bir anda seslere uyandım. Kalktığımda oğlumun elinde ekmek bıçağı vardı. Odanın içerisinde geziniyordu. Bir taraftan da cep telefonu ile polisle konuşuyordu. Polise, ‘Gelin beni alın namusumu temizledim’ diyordu” dediği bildirildi.

Olay yerinde yapılan incelemenin ardından R.A.’nın cesedi otopsi yapılmak üzere Konya Numune Hastanesi Morgu’na kaldırıldı. Ü.Ö. de ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious