"Konya'da organize suçun kökünü kazıdık"

  • Giriş : 10.04.2008 / 16:52:00

Konya Emniyet Müdürü Mehmet Salih Tuzcu, Türk polisinin her zaman suçlunun karşısında ve halkın yanında olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Konya Emniyet Müdürü Mehmet Salih Tuzcu, Türk polisinin her zaman suçlunun karşısında ve halkın yanında olduğunu belirterek, her türlü hukuk dışı davranışı yapanların her zaman polisi karşısında bulduğunu söyledi.

Konya Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatı'nın 163. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Çelenk koyma merasiminin ardından emekli polis memuru Nizamettin Elma'nın okuduğu şiir duygulu anlar yaşanmasına neden oldu.

Okunan şiirlerin ardından konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Mehmet Salih Tuzcu, 163 yıldır halkın güvenini sağlamak için çalışan emniyet teşkilatının halkın takdirini kazandığını ifade etti.

Türk polisinin her zaman suçlunun karşısında ve halkın yanında olduğunu dile getiren Tuzcu, her türlü hukuk dışı davranışı yapanların her zaman polisi karşısında bulduğunu bildirdi. Konya polisinin her zaman halkın güvenliği için mücadele ettiğini vurgulayan Tuzcu, "Halkımızın güvenliği, rahat ve huzurlu bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için Konya emniyeti gece gündüz demeden mesai kavramı gözetmeden çalışıyor. Konya'da usulsüz yollardan kazanç sağlayan, organize suç örgütü kuran ve kapkaççılık yapanların kökünü kazıdık. Halkımızın problemlerini tek tek çözdük" dedi.

MOBESE sistemi ile Konya'da güvenli bir ortam oluştuğuna dikkat çeken Tuzcu, "32 ayrı noktada 72 kamera ile şehri gözetim altında tutarak güvenli bir ortam oluşturduk. Konya polisi halkımızın huzurlu bir ortamda yaşayabilmesi için gece gündüz çalışıyor" diye konuştu.

İl Emniyet Müdürü Salih Tuzcu, tüm emniyet teşkilatının daha nice kuruluş yıldönümünde aileleri ile birlikte kutlamasını dileyerek sözlerine son verdi.

Tuzcu'nun konuşmasının ardından, Konya İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde yer alan araçlar kortej geçişi yaptı.

Tören alanına gelen polis çocukları bir ellerine silah bir ellerine karanfil ile ilgi odağı oldular. Polisler, tören alanına çocuklarıyla birlikte geldi. Bazı polis çocukları bir ellerinde karanfil bir ellerinde silahla mesaj verdi. Törene babalarıyla birlikte katılan Remzi (6) ve Kubilay (3) Sönmez kardeşler, giydikleri polis kıyafetleri bir elinde silah ve karanfille görüntü verdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious