Konya'da otel önünde cinayet

  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

Konya'da, bir otelin sahibinin oğlu olduğu belirtilen kişinin, yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapan Yusuf Harmancı'yı tabancayla öldürdüğü ileri sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Meram Yeni Yol üzerinde bulunan bir otelde, arkadaşı sohbet eden Yusuf Harmancı ile arkadaşı A.Ö. arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine otel sahibinin oğlu olduğu belirtilen A.Ö., otel önünde Yusuf Harmancı'ya ateş etti. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine 112 Acil Servis ekipleri geldi. Sağlık görevlilerinin, yerde yatan Harmancı'ya müdahale ettiği sırada A.Ö., Harmancı'ya birkaç el daha ateş etti.

Sağlık görevlileri, olay yerine geldiklerinde otel önünde kanlar içinde birinin yattığını gördüklerini belirterek, şunları kaydetti:

''Ambulanstan inip tam müdahale edecektik, yanımıza yaklaşan biri birkaç el daha ateş etti. Ne olduğunu anlayamadan sağa sola kaçıştık. Çok korktuk. Zanlının hedefi biz değildik. Sanırım kişiyi kurtaracağımızı sandı ve birkaç el daha ateş etti. Biz 5-10 saniye ancak süren ilk müdahalede yerde yatanın ölüp ölmediğini bile anlayamadık. Birkaç el daha ateşten sonra baktığımızda kişi ölmüştü.''

OLAY YERİNDE POLİS YOKTU

Sağlık görevlileri Harmancı'ya müdahale ederken, polisin olay yerine henüz gelmediği, 112 Acil Servis ekibinin yaşanan olay üzerine telsizden anons geçerek olay yerine polis istediği öğrenildi.

Yetkililer, öldürülen Harmancı'nın cesedinin çevresinde 12 boş kovan bulunduğunu ve cinayet zanlısı A.Ö.'nün gözaltına alındığını bildirdi. Bir süre önce hukuk bürosundan emekli olan Harmancı'nın, yerel bir gazetede köşe yazarlığı yaptığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious