Konya'da sahipsiz köpekler toplanıyor

Konya'da sahipsiz köpekler toplanıyor.7749
  • Giriş : 25.01.2008 / 16:08:00

Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelindeki sokaklarda başıboş dolaşan köpekleri topluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özellikle kış mevsiminde aç kaldıkları için şehrin merkezine kadar gelen başıboş köpekler, çevreye ve vatandaşlara zarar verebiliyor. Bu durumun önüne geçmek isteyen Karatay Belediyesi, aralarında veteriner hekimlerin de bulunduğu bir ekip kurdu. Ekipler, vatandaşlara zarar vermesi muhtemel sahipsiz köpekleri toplayarak Belediye bünyesindeki hayvan barınağına götürüyor. Yakalanmakta zorluk çıkaran köpekler ise yine veteriner kontrolünde uyuşturucu iğne ile bayıltılarak etkisiz hale getiriliyor.

Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mehmet Ali Can, ilçe sınırlarındaki Fetihkent, Karşehir, Karkent siteleri ve Ahmet Dede mahalleleri gibi nüfusun yoğun olduğu yerlerde bulunan sahipsiz köpeklerin, özellikle sabah saatlerinde okula giden çocukların korkulu rüyası haline geldiğini ifade etti.

Oluşturdukları ekiplerin bu köpekleri toplamaya başladıklarını anlatan Can, "Başıboş köpeklerin vatandaşlarımıza zarar vermemesi için belediye olarak bu konuda oldukça hassas davranıyoruz. Şimdiye kadar herhangi bir problemle karşılamadık, sahipsiz köpekleri toplamaya devam edeceğiz" dedi.

Mehmet Ali Can, vatandaşlardan başıboş köpeklerle ilgili şikâyetlerini, 0 532 323 40 30 numaralı telefona kısa mesaj yoluyla veya 355 52 35 numaralı telefonu arayarak bildirebileceklerini söyledi.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious