Konya'da şehitler dua ve gözyaşlarıyla anıldı

Konya'da şehitler dua ve gözyaşlarıyla anıldı.18034
  • Giriş : 18.03.2008 / 14:05:00
  • Güncelleme : 18.03.2008 / 14:18:50

Konya'da 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla askeri şehitlikte düzenlenen programda, şehitler gözyaşları ve dualarla anıldı. Törende bir şehit eşi baygınlık geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çanakkale Zaferi'nin 88. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Konya'da da hatırlandı. Anma törenine Konya Valisi Osman Aydın, Konya Garnizon Komutanı Tümgenaral Uğur Uzal, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehit aileleri, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Binbaşı Birol Durmuş, "Bugün bayrak uğruna ölümden korkmayan, canların toprağı vatana dönüştüğü gündür. Bugün yurt sevgisi ve kahramanlığın en güzel örneklerini sergileyen şehitlerimize şükran duygularımızı sunduğumuz gündür. Bugün dünyanın en kahraman askerlerini saygıyla andığımız gündür" ifadelerini kullandı.

Bu sırada duygulanan şehit eşi Nezahat Bağdaş, fenalık geçirdi. Acılı şehit eşine 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti. Şehit eşi Bağdaş, sedye ile ambulansa taşınarak hastaneye kaldırıldı.

Törende konuşan Konya Valisi Osman Aydın ise şunları söyledi: "Devletimizin ve milletimizin bekası için canını seve seve feda ederek kanları ile bayrağımıza renk veren şehitlerimiz; sizler bu vatanı korumak için canınızı severek feda eden kahraman vatan evlatlarısınız. Bizlere aziz bir emanet olarak bıraktığınız bu eşsiz ülkeyi, bu vatanı, bu bayrağı, kendi canımızdan ve onurumuzdan daha üstün tutarak sahip çıkacağız." Vali Aydın, konuşmasının ardından şehitlik defterini imzaladı.

Törenin sonunda şehit mezarları ziyaret edilerek, karanfiller bırakıldı ve dualar edildi. Bazı şehit aileleri çocuklarının mezar taşındaki fotoğrafını öptükten sonra gözyaşlarına hakim olamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious