Konya'da sıcaklık 23 dereceyi buldu

Konya'da sıcaklık 23 dereceyi buldu.13758
  • Giriş : 09.03.2008 / 14:41:00

Konya'da hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar sokaklara çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hava sıcaklığının termometrelere öğle saatlerinde 23 derece olarak yansıdığı kent merkezinde insanlar sokaklara ve caddelere çıkarak güneşli bir gün geçirmenin tadını çıkarıyor. Çocuklar yeşil alanlarda oynarken gençler parklarda piknik yapıyor.

Gençlerden bazıları zamanını çimlerin üzerinde kitap okuyarak değerlendi. Sıcak ve açık havayı fırsat bilen yaşlılar ise banklarda güneşin tadını çıkarıyor. Parklara aileleriyle ve arkadaşlarıyla birlikte gelen Konyalı vatandaşlar Alaaddin Tepesi'ni doldurdu. Kalabalığı fırsat bilen satıcı çocuklar da güneşli günü kazanca çevirmeye çalıştı. Pazar gününü ailesiyle birlikte geçiren 3 çocuk babası Mehmet Ali Deveci de güneşlin keyfini çıkaranlar arasındaydı. Çocukları çimlerde oynarken Mehmet Ali Deveci de eşiyle birlikte hafta sonu tatilinin tadını çıkardı.

Ayrıca, havanın güzel olması turistlere de yaradı. Mevlana Müzesi'ni gezen yerli yabancı turistler Alaaddin Camii, İnce Minare gibi Konya'nın tarihi mekanlarını gezdi. Meteoroloji yetkilileri, kentte hava sıcaklığının gündüz 23 derece olduğunu ifade ederek, hava sıcaklığının önümüzdeki günlerde düşeceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious