Konya'da silahlı kavga

Konya'da silahlı kavga.11850
  • Giriş : 22.10.2006 / 00:00:00

Konya'da alacak verecek meselesi yüzünden çıktığı iddia edilen silahlı kavgada, 3 kişi ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tuhafiye dükkanı sahibi Battal G. (27), merkez Selçuklu ilçesi Demirci İş Merkezi'ndeki iş yerine gelen Bilal D, Taner D, Oktay T, Veysel G. ve Mustafa Ş. ile alacak verecek meselesi yüzünden tartışmaya başladı.
Kısa sürede büyüyen kavgada, karşılıklı olarak tabancalarla ateş açılması sonucu, Battal G, Bilal D. ve Veysel G. ağır yaralandı.
Yaralılardan, Battal G. ve Bilal D, Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine, Veysel G. ise, Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.
Çıkan kavgada silah kullandığı ve uzman çavuşluktan kendi isteğiyle ayrıldığı öne sürülen Mustafa Ş. ile Taner D. ve Oktay T, olayda kullanılan silahlarla birlikte yakalanarak gözaltına alındı.
Battal G'nin yakınlarından yaklaşık 50 kişilik grup, karşı tarafın yaralısını taşıyan ambulansa saldırmak istedi. Gruptakiler, daha sonra olaya müdahale etmek isteyen polise ve kendilerini görüntülemeye çalışan gazetecilere de saldırdı.
Tıp Fakültesi'nin önüne gelen yaralı yakınları karşı gruptan sandıkları yoldan geçen bir kişiyi de darp etti. Yaralı yakınlarının hastane önünde gördükleri karşı gruptan kişileri linç etme girişimi, polisin havaya ateş açması sonucu güçlükle engellendi.
Silahlı kavgayla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious