Konya'da tapu operasyonu

Konya'da tapu operasyonu.12236
  • Giriş : 12.03.2009 / 14:54:00

Rüşvet aldıkalrı iddia edilen 8 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Konya'nın Karapınar ve Emirgazi ilçelerinde düzenlenen operasyonda gözaltında alınan 8 kişi, Konya'daki sorgularının ardından Karapınar ilçesinde adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 8 zanlının, Konya'da yapılan sorguları tamamlandı. Aralarında Karapınar Tapu Sicil Müdürü Ahmet K'nin de bulunduğu 8 zanlı, Konya Numune Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi. Zanlılar, polis midibüsüyle Karapınar Adliyesine gönderildi.
Adliyeye sevk edilen zanlıların, tapu dairelerinde işlerini hızlandırdıkları kişilerden rüşveti, daha güvenli gördükleri otellerde aldıkları iddia edildi.

Yaklaşık 1 yıl süren çalışmanın ardından dün sabah, Karapınar ve Emirgazi Tapu Sicil Müdürlüklerinde yaşandığı öne sürülen rüşvet ve yolsuzluk olaylarıyla ilgili operasyon başlatılmış, aralarında Tapu Sicil Müdürlüklerinde çalışan memurlar ile onlara aracılık eden kişilerin bulunduğu 10 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden 2'si ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Karapınar devlet hastanesindeki sağlık kontrolünün ardından rüşvet zanlılarının adliyeye getirilmesi sırasında geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti. Karapınar Tapu Sicil Müdür Ahmet K, kelepçe ile görüntü alınmaması için ceketi ile ellerini kapadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*