Konya'da üvey abla dehşeti!

Konya'da üvey abla dehşeti!.12388
  • Giriş : 08.07.2008 / 09:11:00

Konya'da bir genç kız, kedilerine kötü davrandığını öne sürdüğü 7 ve 8 yaşlarındaki iki kardeşini önce zehirledi, ardından kemer ve eşarpla boğarak öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cinayet sonrası kaçan abla polis ekiplerince gözaltına alındı. Cinayet nedeni olduğu öne sürülen kediler, üzeri çuvalla kapatılmış bir kutu içerisinde emniyete getirildi.

Alınan bilgiye göre olay, Konya'nın merkez Meram ilçesi Kaya Mahallesi Konur Sokak'taki evde gerçekleşti. İddiaya göre, 29 yaşındaki Fatma Y., kardeşleri 8 yaşındaki Halil İbrahim ve 7 yaşındaki Esra Y'ye kedilerine zarar verdiği için kızarak zehirlemek istedi.

Plastik bir bardak içerisinde fare zehrini suyla karıştırarak kardeşlerine içiren Fatma Y., kardeşlerinin ölmediğini görünce, odaya götürdüğü erkek kardeşini kemer ile kız kardeşini ise eşarp ile boğdu. Korkunç cinayet, kardeşlerden bir diğerinin eve gelmesi ile ortaya çıktı.

Evden gelen çığlıkları duyan komşular olayı polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, korkunç bir manzarayla karşılaştı. İki çocuğun aynı odada boğularak öldürüldüğünü gören ekipler, geniş çaplı araştırma başlattı. Kardeşlerini öldürdükten sonra kaçan cinayet zanlısı Fatma Y., kısa bir süre içerisinde polis ekipleri tarafından yakalandı. Polis ekiplerinin incelemelerinin ardından çocukların cesetleri otopsi için Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Morgu'na götürüldü.

Gözleri görmeyen anne ise daha sonra evden dışarı çıkarıldı. Çocukların annesinin olaydan haberi olmadığı öğrenildi. Gözaltına alınan Fatma Y'nin ilk ifadesinde, kardeşlerinin kedilerine kötü davrandıklarını, buna kızarak kardeşlerini önce zehir içirdiğini daha sonra da boğarak öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

Akşam saatlerinde ifadesi tamamlanan zanlı, sağlık kontrolü için Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü. Fatma Y. daha sonra kardeşiyle birlikte Cinayet Büro Amirliği'ne getirildi.

Olayla ilgili Cinayet Büro Amirliği'nde soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*