Konya'da yerel dergi bürosuna saldırı

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

Konya'nın Beyşehir ilçesinde yerel bir derginin bürosu kundaklanmak istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Beyşehir kent merkezinde aylık olarak yayın yapan Anamas Dergisi'nin Antalya Caddesi Arı Pasajı'nın 1. katında bulunan bürosu, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce kundaklanmak istendiği belirtildi.

Derginin imtiyaz sahibi Aydın Korkmaz, bürosuna gelip kapıyı açtığında yoğun bir dumanla karşılaştığını, büronun camının kırıldığını gördüğünü ve hemen polise ihbarda bulunduğunu anlattı.

Polis ekiplerinin olay yerinde yaptığı incelemede, derginin kundaklanmak istediğinin ortaya çıktığını ileri süren Korkmaz, camın bir tuğla vasıtasıyla kırılarak büronun ateşe verildiği, ancak içeride yeterli hava olmadığı için yangının büyümediğinin anlaşıldığını bildirdi.

Korkmaz, bürosunun kim ya da kimler tarafından kundaklanmak istendiğini bilmediğini, ancak dergide yazılan yazılardan dolayı ateşe verilmek istenmiş olabileceğini düşündüklerini kaydetti.

Havasızlıktan yangının büyümemesinin kendileri ve 3 katlı pasaj açısından büyük şans olduğunu vurgulayan Korkmaz, “Bulunduğumuz 3 katlı bina büyük bir tehlike atlattı. Eğer yangın büyümüş olsaydı bina komple yanabilirdi” dedi.
Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious