Konya'daki faciada ölü sayısı 16'ya yükseldi

Konya'daki faciada ölü sayısı 16'ya yükseldi.10128
  • Giriş : 01.08.2008 / 12:51:00
  • Güncelleme : 01.08.2008 / 13:18:05

Konya'daki faciayla ilgili olarak 16 kişinin öldüğü, 27 kişinin yaralandığı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Konya'daki faciayla ilgili olarak 16 kişinin öldüğünü 27 kişinin yaralandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ, askeri helikopterle Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesine geldi.

Yetkililer tarafından karşılanan bakanlara, yurt binasının çökmesi olayı ile ilgili son durum hakkında bilgi verildi.

Enkaz alanında incelemede bulunan ve arama-kurtarma çalışmalarını izleyen bakanlar, Balcılar Belediye Başkanı Mehmet Demirgül ile de görüştü.
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, gazetecilere yaptığı açıklamada, yine çok üzücü bir olay yaşadıklarını, sabahın erken saatlerinde binanın çökmesi sonucu çocukların hayatını kaybettiğini söyledi.

Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Atalay, ''Bu durum kolay dayanılacak bir şey değil. Milletimize de başsağlığı diliyoruz. Yaralılarımız tedavi altında. Biz sabah Başbakan'ımızı erken saatte bilgilendirdik. Zaten ekipler olay yerine çok erken gelmiş. Jandarma, Genelkurmay Başkanlığına bağlı özel ekipler, sağlık bakanlığı ekipleri, sivil savunma ekipleri burada'' dedi.

''Yaralı olarak kurtulanlar şansımızdır'' diyen Atalay, şunları kaydetti:
''Üzüntülerimiz çok büyük. Fakat yerel birimler, yöneticiler herkes seferber oldu. Şimdi yapacak iki işimiz var. Birincisi yaralılar üzerinde titizlikle durmak. Şimdi Konya'ya gidip yaralılarımızı ziyaret edip, daha iyi tedavi olmaları için çalışacağız. İkincisi de aileleri teselli etmek. Şu ana kadar bize verilen bilgilere göre 16 ölü 27 yaralı var. Göçük altında 4, 5, 6 civarında çocuk olduğunu sanıyoruz. Kesin rakamlar belli değil.''
Bir gazetecinin binanın ruhsatının erkek yurdu olarak alındığı, ancak kız yurdu olarak kullanıldığı yönünde bir iddia olduğunu hatırlatması üzerine Atalay, ''Şimdi hayatlarla ilgileniyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*