Konya'daki yağ fabrikasında patlama

  • Giriş : 15.07.2008 / 19:01:00
  • Güncelleme : 15.07.2008 / 19:04:20

Konya'da bir yağ fabrikasında meydana gelen patlama sonucu 4 kişi ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaralıların vücudunda ikinci ve üçüncü derece yanıklar oluştuğu öğrenildi. Patlama sonucu fabrikanın bir bölümü yandı.

Edinilen bilgiye göre, olay, Konya Merkez Selçuklu ilçesi Büsan Organize Sanayi Bölgesi 3. sokakta bir yağ fabrikasında yaşandı.

İddiaya göre, fabrika çalışanları iki tanka yağ doldurduktan sonra işlenmesi için makineyi çalıştırdılar. Yaklaşık 20 dakika sonra küçük tanktaki seslerin artması üzerine çalışanlardan bazıları tanka bakmak için yaklaştı. Bir fabrika çalışanı olayı şöyle anlattı:

"Tanklara her zaman yaptığımız gibi yağları doldurduk. İşlenmesi için çalıştırdık, yaklaşık 15 dakika çalıştıktan sonra sesler gelmeye başladı. Ben hemen uzaklaştım arkadaşlar tankların yanında duruyorlardı. Tanklar patladı daha sonra geldiğimde arkadaşlarımı yanıklar içerisinde yerde yatarken buldum. Hemen yardım istedim" dedi.

Tankın patlaması sonucu Umut Çetin (25), Osman Atik (22), Nuh Türker (28) ve İbrahim Sarıkaya (38) ağır yaralandı. Patlama sesini duyan diğer fabrika çalışanları ambulansa haber verdi. Olay yerine gelen ambulans ekipleri, 4 yaralıya ilk müdahaleyi yaptı. Daha sonra ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne götürülen yaralılar, hastane önünde bir süre bekledikten sonra ambulanstan indirilmeden Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Yaralıların vücudunda ikinci ve üçüncü derece yanıklar oluştuğu gözlendi.

Olay yerine gelen polis ekipleri gerekli önlemleri aldıktan sonra inceleme başlattı. Fabrikanın yarısının yandığı, maddi hasarın büyük olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*