Konyalılar patlamanın şokunda

  • Giriş : 27.08.2006 / 00:00:00

Konya’da 7 kişi öldüğü ve 5 kişinin yaralandığı olay yerine gelenler şok yaşadılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinelen bilgiye göre olay, Merkez Karatay ilçesi Konya-Adana çevre yolu Eltetik petrol istasyonunun bahçesindeki dinlenme alanında meydana geldi. Görgü tanıklarının ifadelerine göre patlama, kırtasiye yükü taşıyan bir kamyonun şoförünün aracının yanında piknik tüpüyle yemek yaptığı sırada yaşandı. Tüpün devrilmesiyle yakıt deposunun alev alması sonucunda büyük bir gürültüyle patlama yaşandı.

Patlamanın etkisiyle yanan kamyonun kasasında bulunan maytap ve çakmaklar da patladı. Kamyonun yakınında bulunan diğer araçlara da sıçrayan yangında 7 kişi yanarak hayatını kaybetti. Ölenlerden Mustafa ve Hulusi Kaya ile Abdullah Kalaycı’nın kimlikleri tespit edildi. Diğer 4 kişinin ise kimliklerini belirleme çalışmaları sürüyor.

Patlamanın yaşandığı yere gelen olay yeri inceleme ekipleri, araştırma yaptı. Ölen şahısların yanmış cesetleri cenaze aracıyla Konya Numune Hastanesi morguna kaldırıldı.

Öte yandan olayın yaşandığı yere gelen ölenlerin yakınları gördükleri manzara karşısında adeta şok yaşadı. Göz yaşlarına boğulan yakınları ayakta durmakta güçlük çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious