Konya'nın barajlarında doluluk oranı arttı

Konya'nın barajlarında doluluk oranı arttı.8014
  • Giriş : 18.12.2007 / 12:13:00

Konya'da kentin içme suyu ihtiyacını karşılayan Altınapa Barajı'nda doluluk oranı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10, tarımsal sulama amaçlı yararlanılan Apa Barajı'nda ise yüzde 57 arttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DSİ 4. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, aralık ayı başında düşen bol yağış, şehre içme suyu sağlayan ve tarımsal suluma suyu temininde kullanılan 2 barajda su seviyesini yükseltti.

Bölgede, çiftçilere tarlaları için su sağlayan Apa Barajı'nın, geçen yıl aralıkta 16,4 milyon metreküp olan su miktarı, bu yılın aynı döneminde 28 milyon metreküpe çıkarak yüzde 57 oranında arttı.

Kent merkezine içme suyu sağlanan Altınapa Barajı'nda da su miktarı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 10 oranında arttı. Geçen yıl 15 Aralıkta 8,7 milyon metreküp su bulunan barajda bu yılın aynı döneminde 9,6 milyon metreküp su bulunduğu belirlendi.

Beyşehir Gölü'nde ise su seviyesi geçen yılın aynı dönemine göre azaldı. Gölde, geçen yıl aralık ayında 2 milyar 882 milyon metre küp su bulunurken bu yıl su miktarı 2 milyar 775 milyon 500 bin metreküp olarak ölçüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious