Konya'da ÖSS için tedbir alındı

  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

Konya Emniyet Müdürlüğü pazar günü Türkiye genelinde yapılacak olan Öğrenci Seçme Sınavı(ÖSS) için, asayiş ve trafik yönünden bir dizi ek tedbirler aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Konya Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Türkiye genelinde yapılacak olan ÖSS sınavı öncesi cumartesi gecesi ve pazar günü sınav saatlerinde ağırlıklı olmak üzere öğrencilerin olumsuz yönde etkilenmemeleri için gürültü yapılmaması konusunda vatandaşları daha duyarlı olmaları konusunda uyardı.

Herhangi bir olumsuzluğa karşı, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından pazar yerlerine yakın bulunan okullar ve okullara yakın yerlerde yapılan düğün, nişan, sünnet konvoylarının sınav mahallinden uzak tutulması, sınava girilecek güzergahların açık tutulması sağlanacağı belirtildi.

Sınav öncesi ve süresince özellikle okul çevrelerinde yüksek sesle müzik dinlememeleri, araçlarını gürültü kirliği çıkaracak şekilde kullanmamaları, korna çalmamaları, eksozu açık ve aşırı gürültü çıkaran motosikletle trafiğe çıkmamaları ve okul çevrelerinde seyyar satıcıların bulunmamaları gerektiği belirtilen açıklamada daha sonra şu bilgilere yer verildi:

”Sınav tarihinde belirtilen mahallerde gürültü yapan ve sınava giren öğrencilerin dikkatini dağıtan hal ve harekette bulunan vatandaşlarımıza ekiplerimizce gerekli yasal işlem yapılacaktır. Gençlerimizin geleceklerini ilgilendiren bu önemli sınav öncesi ve sınav günü vatandaşlarımızın konu üzerinde gereken hassasiyeti göstereceklerine inanıyor, sınava girecek öğrencilerimize başarılar diliyoruz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious