Kopan elektrik telleri muhtarı çarptı

  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde kardan dolayı kopan elektrik telleri köy muhtarını çarptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zülfü İskerder, yoğun kar yağışından dolayı elektrik telerinin koptuğu, direklerin ise devrildiğini belirterek, "Çarşamda günü saat 11.00 sularında yola düşen elektrik tellerini çocuklar çarpılır diyerek kenara almak istedim. Ellerimle tuttuğum teller aniden beni çarptı. Daha sonra kendimden geçtiğim için başka bir şey hatırlamıyorum." şeklinde konuştu.

Elektriğe çarpılmasından sonra kendi imkanlarıyla Karakoçan'da özel bir doktora gittiğini belirten Zülfü İskender, "Ellerimde hafif patlamalar oldu. doktor burada beni kontrol edip filmimi çekti. Ancak her hangi bir kötü durumun olmadığı anlaşıldı ve ben evime geldim." dedi.

Tedaş elemanlarının çalışmalarını dün itibari ile köylerinde tamamladığını anlatan Muhtar Zülfü İskender, köylerinde elektriklerinde normale döndüyünü ifade etti.

Elazığ TEDAŞ İl Müdürü Muhammet Çokrak ise yoğun kar yağışından dolayı bazı köylerde elektrik direklerinden yıkılma ve tellerinde kopmalar meydana geldiğini belirterek, "Bunlardan biride Akçiçek köyü idi. Ekiplerimiz dün itibari ile burada çalışma yaptı. Ancak böyle bir elektrik çarpmasından haberimiz yok." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious