Köpeği öldürülünce bayıldı

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Astsubay, Boxer cinsi köpeği vurarak öldürdü, sahibi üzüntüden bayıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir Kültürpark'taki koşu pistinde başkomiser olan babası Şinasi Ö. ile yürüyüş yapan Balıkesir'de görevli tankçı astsubay Ş.Ö., aniden önüne çıkarak havlamaya başlayan 2 yaşındaki Boxer cinsi Simba isimli bir köpeği beylik tabancasıyla kafasınan vurarak öldürdü.

Olaydan sonra kaçan astsubay Ş.Ö., daha sonra inzibata giderek teslim olurken burada ifade verdi. O sırada köpeğinin yanında olan ve tasmasının elinde olduğunu, başıboş dolaşmadığını iddia eden Alsancak'taki Cafe Caps'ın sabihi Mehmet Ertuğrul ise dehşete kapılarak çevreden yardım istedi. Ölen köpeğini kanlar içinde gören Ertuğrul'un nişanlısı Aslı Kaçar ise gözyaşı dökerek köpeğin yanında baygınlık geçirdi. Uzun süre kendine gelemeyen Kaçar, Simba'yı öldüren kişiye tepki gösterdi. Basmane Karakolu'na giderek ifade veren baba Şinasi Ö'nün ise, köpeğin zincirsiz olduğunu, aniden önlerine çıkması ve havlaması üzerine oğlunun kendilerini korumak için ateş ettiğini söylediği öğrenildi.
Olay gece 23.30 sıralarında Kültürpark içerisinde bulunan Fuar Evlendirme Dairesi'nin önündeki tartan (koşu) pistinde meydana geldi. Alsancak'ta bulunan Cafe Cups isimli kafeyi işleten Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Mehmet Ertuğrul (29), işyerini kapattıktan sonra yanında bulunan "Simba" isimli Boxer cinsi köpeğiyle Kültürpark'ta bulunan 35 CBR 65 plakalı otomobilini almaya gitti. İddiaya göre bu sırada Simba'nın tasmasına takılı olan zincirini elinden bırakmayan Mehmet Ertuğrul, tuvalet ihtiyacını gidermek için çalılıkların arasına giden köpeğinin arkısından gitti. Bu sırada Başkomiser Şinasi Ö. ile birlikte yürüyüş yapan Tankçı Astsubay Ş.Ö., aniden çalılıkların arasından karşılarına çıkan Simba'yı görünce korktu. Köpeğin kendilerini saldıracağını düşünen Ş. Ö., üzerinde bulunan beylik tabancası ile 2 yaşındaki Simba'yı kafasından tek kurşunla vurarak öldürdü. Köpeğini kanlar içinde yerde yatar vaziyette gören Mehmet Ertuğrul ise girdiği şoktan kurtularak kaçmaya başlayan Astsubay Ş.Ö. ve babası Başkomiser Şinasi Ö'yü yakalamak için arkalarından koşmaya başladı. Kültürpak Lozan Kapısı'nda görevli özel güvenlikçiler, baba Şinasi Ö'yü yakalarken izinli olarak İzmir'e gelen astsubay, olay yerinden kaçtı.

Olayın ardından Mehmet Ertuğrul, Basmane Karakolu'na ifade vermeye giderken nişanlısı Aslı Kaçar'a (27) gözyaşları içinde çok sevdikleri köpekleri Simba'nın öldürüldüğünü telefonla haber verdi. Bunun üzerine olay yerine gelen Aslı Kaçar, Simba'yı tartan pistinin üzerinde kanlar içinde yatarken görünce yanında yere düşerek bayıldı. Bir süre kendine gelemeyen Aslı Kaçar, ailesi ve yakınlarının çabaları sonucu ayağa kalkabildi. Güçlükle sakinleştirilen Kaçar, uzun süre Simba'nın başını ve ayaklarını okşayarak yanından ayrılmak istemedi. Gözyaşı dökerek Simba'yı vuran kişiye isyan eden Aslı Kaçar, "Bugüne kadar hiç kimseye zarar vermedi. O bizim çocuğumuz gibiydi. Ondan ne istediler. Bu ne vahşettir" diye ağlayarak sürekli gözyaşı döktü.

Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, Simba'ya sıkılan tek kurşunun boş kovanını ise tüm aramalara rağmen bulamadı. Olay yerindeki çalışmaların ardından Simba'yı otomobilinin bagajına koyan Mehmet Ertuğrul, "Onu Didim'deki yazlığımın bahçesine gömeceğim" dedi.

Olaydan sonra ifade veren Ertuğrul, otomobilini almak için fuara gittiğini söyleyerek, "Fuara girdiğimizde tasması boynunda ve zincirli olan Simba, tuvalet ihtiyacını gidermek için ağaçların arasına girdi. Bu sırada koşu pistindeki iki kişi, karşılarında Simbayı görünce bir anda irkildi. 'Dur' demeye kalmadan genç olan, belindeki silahı çıkararak ateş etti ve köpeğimi kafasından vurdu. Kurşun bana da gelebilirdi. O bugüne kadar hiç kimseye saldırmamıştı. Hatta sürekli işyerimizin önünde bağlı olan Simba'yı yoldan geçenler bile sürekli severdi." şeklinde konuştu.

Olayın meydana geldiği yerden kaçtıktan sonra inzibata teslim olan Ş.Ö., ise verdiği ifadede vurduğu köpeğin kendisi ve babası Başkomiser Şinasi Ö.'ye havladığını ve sahibinin elinde zincirinin bulunmadığını iddia etti. Polise ifade veren Kültürpark Lozan Kapısı'nda görevli özel güvenlik görevlilerinin ise köpeğin havlamasından sonra silah sesini duyduklarını söyledikleri bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious