Köpeğin tanıklığı ile 16 yıl hapis cezası

  • Giriş : 16.07.2006 / 00:00:00

Erzurum'da öldürülen adamın köpeği görgü tanığı oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzurum Horasan'a bağlı Çamlıkale Köyü'nde muhtar adayı Avni Tunç, 23 Mart 2004'te Fazil Doli'nin kayınbiraderi Hanifi Viran'ın evinin önünde tek kurşunla öldürüldü. Tunç'un öldürülüşünü kimse görmedi. Hatta silah sesi bile duyulmadı. Jandarma, olay sırasında 4 el ateş edildiğini ancak Avni Tunç'a tek kurşun isabet ettiğini belirledi. Olay yerinde boş kovan arayan jandarma, evin avlusunda bağlı bulunan Fazil Doli'ye ait çoban köpeğinin altında 4 tane boş kovan buldu. Boş kovanların çoban köpeğinin altında bulunmasının ardından soruşturma bu yöne kaydırıldı. Soruşturmayı yürüten Savcı, köpeğin aslında çok hırçın olduğunu ve tanımadığı kişilere karşı havladığını öğrendi.

BOŞ KOVANLAR ALTINDA

Ancak cinayetin işlendiği dakikalarda köpeğin havlamaması ve boş kovanların köpeğin altında bulunmasıyla cinayetin en önemli zanlısı olarak Fazil Doli ön plana çıktı. Gözaltına alınan Doli, cinayeti işlemediğini söylese de, olayın tek görgü tanığı olan köpeğin havlamaması yüzünden tutuklanarak cezaevine konuldu. Horasan Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan fezlekede de Fazil Doli'ye ait çoban köpeğinin şahitliği şu ifadelerle yer aldı: Olayın tek görgü tanığı silahla atışın yapıldığı yerde bağlı bulunan çoban köpeğidir.

TEZEKLERİN ÜSTÜNDE

Tanık beyanlarına bu köpeğin son derece azgın olduğu ve yakınına tanımadığı kimseyi yaklaştırmadığı yönündedir. Bu köpeğin sahibi sanık Fazil'dir. Köpeği yaklaşık 6 ay öncesinden buraya bağlamıştır. Bu nedenle köpek, yanına gelip tezek kümesi arkasına saklanarak ateş eden sanığa saldırmamış, sesini çıkarmamıştır. Mahkeme Doli'yi 16 yıl 3 ay hapis ve 366 YTL para cezasına çarptırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious