Köpek 5 yaşındaki çocuğu öldürdü

Köpek 5 yaşındaki çocuğu öldürdü.12552
  • Giriş : 09.05.2008 / 22:25:00

30 Nisan'da Ortaköy Beldesi'nde bulunan tekstilci Celal İlaldı'ya ait İlaldı Malikanesi, ailenin 5 yaşındaki oğlu Celal Azad'ın feci ölümüne sahne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

62 yaşındaki işadamı Celal İlaldı'nın 9 çocuğundan biri olan Celal Azad İlaldı, kendi besleyip büyüttüğü kangal kırması köpeğinin saldırısı sonucu feci şekilde hayatını kaybetti. 'Haydut' isimli köpeği tarafından parçalanarak can veren 5 yaşındaki Celal Azad İlaldı, 1 Mayıs tarihinde ailesi tarafından toprağa verildi.

Olaydan dolayı büyük üzüntü yaşayan İşadamı Celal İlaldı, çocuğunun ölümünden sonra malikanesinde bulunan tüm hayvan barınaklarını yıkarak Celal Azad'ın anısına gül bahçesine çevirdi. Çocukları olan aileleri köpek beslememeleri konusunda uyaran acılı baba, "Köpeği daha yavruyken almıştık. Bu bir kangal köpeği ve normalde insanlara saldırmıyor. Zaten Azad ile birlikte büyümüşlerdi. Böyle bir olayın nasıl olduğunu anlayamadım. Ben bağrışmalar üzerine evden çıktım. Böyle bir olayın yaşanmaması için çocuklu ailelerin evlerinde köpek beslememelerini tavsiye ediyorum. Çok acı bir olay yaşadık" dedi.

KÖPEK GÖZETİM ALTINDA

Annesiyle birlikte İstanbul'a alışverişe giden 5 yaşındaki Celal, döndükleri zaman köpeğini sevmek için kulübesine koştu. Yanına yaklaşan çocuğu kolundan kaparak yere yatıran kangal kırması köpeği, Celal'in boynunu ısırıp şah damarını kopardı. Bağrışmalar üzerine malikanenin bahçesine çıkıp oğlunu kanlar içinde gören baba Celal İlaldı, Celal Azad'ı arabayla en yakın hastaneye götürdü.

Hastaneye vardığında oğlunun hayatını kaybettiğini gören Celal İlaldı, veterinerin köpeğin kıskançlık nedeniyle saldırdığını söylediğini belirtti. Kendini büyüten Celal Azad İlaldı'yı parçalayarak feci şekilde öldüren 3 yaşındaki Sivas kangal köpeği ise olaydan sonra Ortaköy Belediyesi tarafından gözetim altına alındı. Belediyenin garajına götürülen köpek, 10 günlük yasal bekleme süresinin dolması için bir araca bağlandı. Yasal sürenin dolması ile birlikte köpeğin veteriner raporuyla Silivri köpek barınağına götürüleceği belirtildi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious