Köpek getirene süpürge bedava

Köpek getirene süpürge bedava.13293
  • Giriş : 02.04.2009 / 21:52:00

Sakarya'nın Taraklı ilçesinde başıboş gezen sokak köpeklerinin vatandaşları rahatsız etmesi nedeniyle Kaymakamlık, köpek barınağına 5 sokak köpeği getirene şarjlı süpürge hediye ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kısırlaştırma ile gerekli aşı ve bakımlarının yapılması amacıyla toplanması gereken sokak köpeklerini toplamada belediye ekipleri yetersiz kalınca Kaymakamlık, zarar vermeden 5 adet sokak köpeğini yakalayarak barınağa teslim eden vatandaşlara şarjlı elektrik süpürgesi hediye etme uygulamasını hayata geçirdi.

Vatandaşlar şimdiye kadar 30 ila 40 civarında sokak köpeğini toplayarak barınağa teslim etti.

Yakaladıkları 5 köpeği zarar vermeden yakalayarak barınağa getiren vatandaşlara hediyeleri Taraklı Kaymakamı Ömer Faruk İlhan tarafından verildi.

Barınağın açılış töreninde konuşan İlhan, ilçede sokak köpeklerinden dolayı vatandaşlardan çok ciddi şikayetler aldıklarını söyledi.

Özellikle sokak köpeklerinin okul çıkış saatlerinde çocuklara saldırdığını kaydeden İlhan, "Biz ekolojik denge açısından köpek itlafına karşıyız. Bunu engellemek için hem insanları köpeklerden hem de köpekleri insanlardan korumak adına bir barınak yaptık. İlçemizin maddi imkanları yetersiz olduğu için köpeklerin yakalanıp barınağa getirilmesinde iki yöntem uygulanabilirdi. Bunlardan biri iğne kullanma yöntemiydi. Bir diğeri ise hayvanlarla iyi iletişim kurabilen vatandaşlarımızdan yardım almaktı. İğne yöntemi bir yere kadar gitti. Bir süre sonra vatandaşlarımızı teşvik edebilme adına 5 tane köpeğe zarar vermeden getiren kişiye bir tane şarjlı elektrik süpürgesi verme vaadinde bulunduk. Kampanyamız etkili oldu. Köpeklerimiz barınağa getirildi. Şuana kadar 30 ila 40 sokak köpeği toplandı." şeklinde konuştu.

Taraklı'nın önceki yıllarda köpek itlafıyla ülke gündemine oturduğunu ve bu anlamda kötü bir imaja sahip olduğunu kaydeden İlhan, yaptıkları örnek çalışmayla Taraklı'nın tekrar Türkiye gündemine geleceğini vurguladı.

İlhan, yaptıkları çağdaş ve modern çalışmayla Taraklı'nın önceki dönemine ait kötü izleniminin de ortadan kalkacağını dile getirdi.

Beş adet sokak köpeğini yakalayıp barına getirerek şarjlı elektrik süpürgesini alan Ceyhun Celal Uzun ise, "Köpekleri yakalamak zor oldu. Ekmek veriyorum ama yanaşmıyorlar. Kısa süreli kovalamacanın ardından köpekleri yakaladım." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*