Köpek itlafında 2 personele suç duyurusu

Köpek itlafında 2 personele suç duyurusu.21327
  • Giriş : 01.06.2009 / 22:21:00

Kırklareli Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Erkan Dokudur, bir sokak köpeğini zehirli iğneyle öldürdükleri iddiasıyla 2 belediye çalışanı hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kırklareli Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Erkan Dokudur, Kırklareli'nde, bir sokak köpeğini zehirli iğneyle öldürdükleri iddiasıyla 2 belediye çalışanı hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Dokudur, Kırklareli Adliye Sarayı önünde yaptığı açıklamada, Kırklareli Belediyesi çalışanlarının bir sokak köpeğinin Vilayet Meydanı'nda zehirli iğne yapılarak öldürüldüğünü öne sürdü.

29 Mayısta gece 01.53 sıralarında Vilayet Meydanı'nda, Kırklareli Belediyesi Su ve Su İşleri Müdürlüğü'nün 39 AK 719 plakalı kamyonetinin yolun sağına park ettiğini gördüğünü ifade eden Dokudur, “Yerdeki köpeğin birden bire sıçraması benim ve etraftakilerin dikkatini çekti. Yanlarına gittiğimde köpeğe zehirli iğne enjekte edildiğini gördüm” dedi.
Belediye çalışanlarına bunun nedenini sorduğunu ifade eden Dokudur, şunları kaydetti:

“Kısırlaştıracakları köpeği yakalamak için iğne yaptıklarını söylediler. O sırada can çekişen köpeği gelişigüzel kamyonetin arkasına attılar. Yanlarında veteriner olmadığı takdirde hayvan toplamanın yapılamayacağını bildiğimiz için dernek üyesi arkadaşlarımı da arayarak eşimle birlikte aracı takip ettik. Kısırlaştırma işleminin bu saatte yapılamayacağını da düşündük.

Bu olay belediyeye ait aracın şoförü Hüseyin K. ile Mustafa T. adındaki tuvalet bekçisi tarafından başlarında veteriner olmaksızın gerçekleştirildi. Köpek dört dakika sonra tüm yaşamsal fonksiyonlarını yitirdi. Bu nedenle suçluların cezalandırılması istemiyle Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*